«دورهمی» با میزبانی سالار عقیلی و اجرای این خواننده محبوب کشور و همچنین پرداختن به حاشیه های تیم پرسپولیس با حضور حسین عبدی به روی آنتن رفت.

آرزوی مهران مدیری برای خواندن قطعه «ایران»

«دورهمی» با میزبانی سالار عقیلی و اجرای این خواننده محبوب کشور و همچنین پرداختن به حاشیه های تیم پرسپولیس با حضور حسین عبدی به روی آنتن رفت.
به گزارش هفت هنر، این‌بار برنامه «دورهمی» با حضور سالار عقیلی از خوانندگان سنتی کشور و حسین عبدی سخنگوی سابق تیم پرسپولیس به روی آنتن شبکه تلویزیونی نسیم رفت.

مهران مدیری در ابتدا با پرداختن به موضوع اصلی برنامه از مقوله‌ای به نام «کم‌فروشی» صحبت کرد و توضیحاتی را درخصوص حلال و حرام بودن این سوژه در تمامی مشاغل بیان کرد.

کارگردان برنامه تلویزیونی «دورهمی» با بیان اینکه امشب یکی از خوش صداترین و موفق ترین خوانندگان کشور مهمان برنامه است، از سالار عقیلی برای حضور در صحنه «دورهمی» دعوت کرد و عقیلی در همان بدو ورود قطعه‌ای را با عنوان «از تنهایی گریه مکن» به اجرا درآورد و سپس به گفتگو با مهران مدیری نشست.

سالار عقیلی ابتدا پس از سلام و عرض ادب به حضار داخل استودیو، بینندگان در خانه و عوامل برنامه «دورهمی»، از اولین گام‌هایش در عرصه موسیقی گفت و بیان کرد: در حال حاضر 39 سال سن دارم و به طور حرفه‌ای فعالیتم را در موسیقی از سن 16 سالگی با رفتن به هنرستان موسیقی آغاز کردم. البته پیش از این در خانه ما همیشه ساز و موسیقی به طور متداول رواج داشت و من از همان کودکی به موسیقی علاقه مند بودم اما به طور حرفه ای از 16 سالگی پای در موسیقی گذاشتم.

وی در خصوص اولین فعالیت خود در عرصه موسیقی و اجرای کنسرتش اظهار داشت: اولین کارم، اولین اجرای کنسرت بود که به همراه حریر شریعت زاده همسرم که آن زمان همکار هم بودیم، سال 73 به یاد استاد بنان در فرهنگسرای شفق با 500 نفر مهمان به روی صحنه بردیم و چون اولین کارمان هم بود بسیاری از اساتید موسیقی ازجمله استاد همایون خرم را به کنسرت دعوت کرده بودیم.

عقیلی افزود: بعد از اجرای کنسرت، سال 1380 اولین کاست آهنگ هایم که بعدها به صورت لوح فشرده هم درآمد، با آهنگسازی دوستم آقای طهماسبی روانه بازار شد و مردم من را با آن شناختند. این خیلی مهم است که اولین اجرا و اولین کار به چه صورت اجرا می شود و اینکه باید همیشه در اولین گام ها محکم و مهم قدم برداشت و استوار بود.

همچنین در ادامه مهران مدیری به یکی از مصاحبه های سالار عقیلی در خصوص کیفیت آثارش اشاره کرد و عقیلی توضیح داد: من نگفتم به حتم از کیفیت بالایی برخوردار است، بلکه سعی کردم همه کیفیت خوبی داشته باشند. حالا ممکن است ایراداتی داشته باشد، اما هر انسانی معصوم از گناه نیست و اگر بگوییم من خطا نمی کنم دروغ بزرگی گفته ایم.

خواننده قطعه موسیقی «ایران» با بیان اینکه گاهی مجبور شدم آهنگ هایی را که دوست ندارم، بخوانم، درباره اجرای آن قطعات گفت: بله، خب یکسری از قطعات را دوست نداشتم و مجبور شدم بخوانم، گاهی این اجبار از سمت دوستان بود و گاهی از سمت همسرم که می گفتند اگر این شعر و یا آهنگ با صدای شما خوانده شود، بهتر است. اما به نظر من هنرمند باید آزاد باشد و هر کاری را که حس میکند خوب است یا بد را مختار است انجام بدهد و یا بالعکس. به هرحال در انجام هر کار بهترین قاضی اول دل خود آدم است و بعد نگاه مردم که همیشه بهترین مسیر را نشان می دهد.

عقیلی در خصوص همراهی همسرش و پیشرفت در کار موسیقی عنوان کرد: در واقع من و همسرم با هم شروع کردیم و همیشه در اجراها مکمل همدیگر بودیم و این کارکردن خیلی زیاد تاثیرگذار بوده است.

در ادامه این گفتگو مهران مدیری به ماهور فرزند سالار عقیلی اشاره کرد و از وی دعوت کرد تا به روی صحنه «دورهمی» بیاید.

عقیلی خاطرنشان کرد: ماهور هشت سال دارد و خیلی زیاد در سفرها و کنسرت هایی که در کشور ها و یا شهرهایی که اجرا می‌رویم، اذیت می شود و باید در اینجا از ماهور بخاطر این استقامت و صبوری‌اش سپاسگزار باشم.

مهران مدیری از خواندن رشته بازیگری توسط سالار عقیلی گفت و از ادامه ندادن این اتفاق در عرصه حرفه ای او جویا شد.

وی در این باره تصریح کرد: من از بچگی در دبستان و دوران راهنمایی در مدرسه، اعیاد و یا مناسبت‌های ملی مذهبی تئاتر تمرین می کردم و علاقه خاصی به هنر بازیگری داشتم و بعد از این درسم را در هنرستان موسیقی به اتمام رساندم، چون می خواستم آواز را دنبال کنم. بعد از تحصیل در موسیقی لیسانس بازیگری تئاتر را زیر نظر اساتیدی چون استاد حمید سمندریان، رویا تیموریان، امیر دژاکام و دیگر عزیزان سپری کردم. البته درست است من بازیگری را ادامه ندادم اما بازیگری تئاتر تاثیر بسزایی به روی اجرا های من و تمرین بیان بسیار تاثیرگذار در نحوه بیان و ادای کلمات است.

وی ادامه داد: به هرحال چند باری به من پیشنهاد بازیگری شد اما من حرفه ام را انتخاب کردم و ماندگار هستم در موسیقی.

عقیلی در پاسخ به این سوال که تا به امروز از نظر روانی و یا روحی تحت فشار بودی؟ به مهران مدیری گفت: بارها و بارها در بسیاری از کشورهایی که برای اجرای کنسرت ها می روم، به من پیشنهاد شده که در آن سرزمین ها بمانم. اما من مال این آب و خاک هستم و وقتی می خوانم «همه جان و تنم، وطنم! وطنم!» چگونه می توانم در جایی غیر از وطنم بروم و زندگی کنم.

سالار عقیلی در پایان پیش از اجرای قطعه ای دیگر یکی از تابلو های نقاشی خود را به موزه «دورهمی» اهدا کرد تا به نفع انجمن خیریه در این برنامه به مزایده گذاشته شود.

«دورهمی» مهران مدیری به اینجا ختم نشد و حسین عبدی بازیکن پیشکسوت تیم پرسپولیس و سخنگوی سابق این تیم دیگر مهمان شب گذشته بود.

عبدی پس از سلام و عرض ادب به بینندگان این برنامه تلویزیونی از دوره حضورش در هیئت مدیره و سخنگو بودن تیم پیروزی گفت.

وی در ادامه با بیان اینکه از 14 سالگی در تیم پرسپولیس هستم، عنوان کرد: فعلا که در هیئت مدیره نیستم، البته من از 14 سالگی در پیروزی بودم و تمام سلسله مراتب این تیم را سپری کردم.

عبدی با اشاره به اینکه برانکو ایوانکوویچ هیچ وقت دشمن سرسخت من نبوده و نیست، اظهار داشت: اصلا برانکو برای من دشمنی سرسخت نبوده است و از همان اول که پارسال وارد باشگاه شدیم از هم حمایت کردیم و به دنبال آرامش در تیم پیروزی بودیم.

مهران مدیری با اشاره به اینکه شما هرجا که علی دایی بگوید می روید، عبدی بیان کرد: بله، حتما اگر شرایطش باشد و دعوتم کنند می روم.

وی با اشاره به سانحه ای که برایش رخ داده بود اشاره کرد و گفت: سالهایی که در تیم جوانان بودم با موتور داشتم میرفتم دنبال یکی از بچه ها که در حرکت تصادف کردم و دوتا میله 18 سانتی از آن سال تا الان با من همراه است و دوباره سال 1374 سر بازی امارات پایم شکست و تا 6 ماه بازی نمی کردم.

برنامه «دورهمی» در شب گذشته با میزبانی سالار عقیلی و حسین عبدی قرعه کشی تیرماه خود را انجام داد و در پایان پیش از جمع بندی مهران مدیری پیرامون موضوع «کم فروشی، سالار عقیلی قطعه «ایران» را اجرا کرد و مدیری در خصوص این قطعه بیان کرد: آرزو داشتم من برای خواندن «ایران» انتخاب می‌شدم و اجرا می کردم.

«دورهمی» با میزبانی سالار عقیلی و اجرای این خواننده محبوب کشور و همچنین پرداختن به حاشیه های تیم پرسپولیس با حضور حسین عبدی به روی آنتن رفت.