آرشیو اخبار تئاتر

تئاتری که به جای روح انسان جیب ها را سیراب می کند!

شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ در ۰۶:۵۹

رامین سیار دشتی معتقد است: اکنون این دغدغه که چه تولید کنیم تا شایسته مخاطب باشد و ذهن و روح را سیراب کند، جای خود را به این سوال داده که چه تولید کنیم که مخاطب برایش پول بیشتری بپردازد؟ و همین دغدغه هاست که موتور پویش و حرکت تئاتر ما را هرروز سردتر و حرکت آن را را کندتر می کند.

ادامه ...

محمد علیزاده در یک نمایش تئاتر، زنده اجرا می کند

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ در ۲۲:۳۸

نمایش «۱دقیقه و ۱۳ثانیه» در روز پنجشنبه، ۳۱خرداد با حضور محمد علیزاده افتتاح می‌شود.

ادامه ...

تئاترهایی که در تابستان ۹۷ به روی صحنه می‌روند

یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ در ۰۸:۵۸

پس از عید فطر نیز حال‌وهوای تئاتر با آمدن آثار دیگری تغییر می‌کند و با آنکه خبرهایی دلالت بر اجرانشدن «شاه‌لیر» به کارگردانی مسعود دلخواه می‌شود، اما نمایش «ریچارد» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی از تیرماه سال جاری در تالار وحدت به صحنه می‌رود. نمایش «ریچارد» اقتباسی از نمایش‌نامه «ریچارد سوم» نوشته ویلیام شکسپیر، با کارگردانی حمیدرضا نعیمی از تیرماه سال جاری در تالار وحدت به صحنه می‌رود. ‎نمایش «ریچارد» که اقتباسی از نمایش‌نامه «ریچارد سوم»، یکی از پرشخصیت‌ترین و پراجراترین نمایش‌نامه‌های ویلیام شکسپیر است، عنوان آخرین اثر گروه تئاتر «شایا» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی است که با ۷۰ …

ادامه ...

فروش بالای صد میلیون «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» و «ابلوموف»

چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۳:۲۰

پایان اجراهای عمومی «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» و «ابلوموف» و همچنین آغاز نمایش «آمیز قلمدون» نوشته اکبر رادی و به کارگردانی هادی مرزبان از روز پنجشنبه ۲۴ خرداد دو خبر از تماشاخانه ایرانشهر است.

ادامه ...

رابرت دنیرو در شب اهدای جوایز تونی با ترامپ حمله کرد

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۲

در شبی که رابرت دنیرو باز هم به ترامپ حمله کرد، برندگان معتبرترین جایزه تئاتری آمریکا معرفی شدند.

ادامه ...

اعلام نمایش‌های تئاترشهر برای خرداد و تیر ۹۷

شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۴:۱۵

برنامه نمایشی مجموعه تئاتر شهر با معرفی چهار نمایش جدید اعلام شد.

ادامه ...

«مرد شده» و «همه‌چیز درباره آقای ف» در تماشاخانه ایرانشهر

شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۴:۱۳

نمایش‌های «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» به کارگردانی افشین زمانی و «ابلوموف» به کارگردانی سیاوش بهادری راد در سالن دکتر ناظرزاده کرمانی اجراهای عمومی خود را بعد از وقفه ۵ روزه از سر گرفتند.

ادامه ...

هادی مرزبان «آمیز قلمدون» را به روی صحنه می‌برد/ اکبر رادی میلرِ و ایبسنِ ایران هم است

جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۵:۰۰

مرزبان که قرار است به زودی نمایش «آمیز قلمدون» به نویسندگی اکبر رادی را روی صحنه ببرد، با اشاره به اجرای دوباره این متن بعد از دو دهه، گفت: ذره‌بین رادی در لایه لایه جامعه خیلی دقیق کار می‌کرد. روز روی مسایلی متمرکز می‌شد که ما در طول روز راحت از کنارش می‌گذشتیم و هرگز نمی‌دیدیمش.

ادامه ...

بخشی از نمایشنامه مجلس ضربت زدن بهرام بیضایی

چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۴

من کجا هستم؟ حقیقت من کجاست؟ روزگاری ساکن شهری بودم؛ و اینک قرن‌هاست سرگشته‌ی بیابان خضر الیاسم! شما مرا از من گرفتید. خیالات خود را به من چسباندید. خون از شمشیرم چکاندید و سرهای دشمنان به تیغ ذوالفقارم بریدید! قلعه‌گیر و خندق‌گذار و معجزه‌سازم کردید! شاه مردان و شیر خدا گفتید! از زمینم به چهارم‌آسمان بردید! به خدایی رساندید! پدر خاک و خون خدا خواندید! در شهر علمم خواندید و از آن به درون نرفتید! شما با من چه کردید؟ وای بر آن‌که برده کند، و آن‌که بردگی خواهد! وای بر آن‌که نام و خون کسی را نان و آب …

ادامه ...

تعطیلی پنج روزه تماشاخانه ایرانشهر به مناسبت شب‌های قدر

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۵:۲۳

همزمان با پایان یافتن اجراهای عمومی «جوجه‌تیغی» و «آنتی‌گون» در روزهای جمعه و شنبه ۱۱ و ۱۲ خرداد ماه، نمایش‌های «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» و «ابلوموف» به مدت پنج روزبه صحنه نمی‌روند.

ادامه ...

نظرسنجی

  • از برنامه‌های تلویزیون برای جام جهانی 2018 روسیه رضایت دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار