پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت مریم میرزاخانی

شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ در ۱۷:۱۱


درگذشت پرفسور مریم میرزاخانی موجی از اندوه را به همراه داشته است.

به گزارش تیتر هنر، هنرمندان نیز به این ضایعه تلخ و ناگوار واکنش نشان دادند و با انتشار پیام‌هایی به درگذشت ریاضیدان جوان ایرانی واکنش نشان دادند که در ادامه خواهید خواند:

محمد اصفهانی:« دکتر مریم میرزاخانی، دانش آموز مدرسه فرزانگان تهران و دانش آموخته ریاضیات در ایران و آمریکا استاد ریاضیات دانشگاه استنفورد نخستین بانوی ریاضى دان تاریخ لقب گرفت که توانست مدال فیلدز یاهمان نوبل ریاضیات، معتبرترین جایزه دنیای ریاضیات را از آن خود کند. وى به علت ابتلا به بیمارى سرطان امروز در سن چهل سالگى درگذشت او یکى از بزرگترین افتخارات زندگى اش را ایرانى بودن و دیگرى را رسیدن به مقام مادرى مى دانست! روحش شاد و فقدانش تسلیت باد. مدال فیلدز، بالاترین نشان علمی رشته ریاضیات است که به دانشمندان برگزیده زیر چهل سال اهدا می‌شود و از آن به نوبل ریاضیات نیز تعبیر می‌شود

پیمان معادی:« تسلیت به خانواده محترم میرزاخانى، به همه ایرانیان و به جهان ریاضیات بابت از دست دادن نابغه ریاضى، عضو اکادمى ملى امریکا، استاد دانشگاه استنفورد کالیفورنیا که بدلیل سرطان درگذشت

حبیب رضایی:« نمی دانم با این خبر و با رفتن استاد جوان و نابغه، خانم مریم میرزاخانی ، دیگر روی چه چیز این روزگار می توان “حساب”کرد!قله ها تا ابد،جایشان در افق دید،خالی خواهد ماند. این قلم،از حجم و تعدد سوگواری زمانه ، به غایت ،اندوهگین و متاسف است . ..روحشان در اوج ارامش باقی بماند…همین»

امیرحسین رستمی:« چه حکمتیه واقعا که جهان باید نابغه اى مثل مریم رو اینقدر زود از دست بده ولى خیلى از ادمهاى بدرد نخور خالى و مردم ازار … ملکه مریم ،غرق ارامش باشى که هستى چون یک جهان دارن براى ارامشت دعا میکنن، اسطوره ،الگو و افتخار واقعى ایران خدا نگهدار»

نیوشا ضیغمی:« امروز روزه غم انگیزیه … دنیا یکی از اثرگذارترین شخصیتهاش رو از دست داده. کاش میتونستم بفهمم معادلات خداوند چرا اینجوریه!!! فقط میشه سکوت کرد. روحت شاد بانوی پر افتخار سرزمینم»

علی دهکردی:« چنان بیش از عمرش زیست ، که جهان مبهوت نگاهش . وچنان زود رفت  که جهان خاموش از عبورش . دختر ایران بدرود»

بزرگمهر حسین‌پور:« مریم عزیز … دوبرابر بیشتر برای موفقیت هایت خوشحالی کردم و حالا دوبرابر بیشتر برای رفتنت سوگواری می کنم. از آنجایی که زنان حداقل دو برابر بیشتر نسبت به مردان حقوقشان پایمال شده است، دو برابر بیشتر نسبت به موفقیتشان احساس خوشحالی باید کرد. و این مساله نه در امروز که از سال های دور در مغز مردان این خاک فرو رفته است که مرد دو برایر یک زن مهم تر است و بر اساس همین تفکر زن برای رسیدن به سطحی که مرد ایستاده تلاشی دوبرابر باید انجام دهد. و شاید این چند برابر تلاش کردن مدام زنان این سرزمین باعث شده که امروز، در جایی قرار داریم که اعتراف کنیم زنان دوبرابر مردان جسورتر… پیشروتر و تاثیرگذارتر هستند

سروش صحت:« به این چشم ها نگاه کنید…اسم مریم میرزا خانی را را در گوگل جستجو کنید و بعد به عکس هایش نگاه کنید…وقتی در کلاس درس مقابل دانشجویانش جلوی تخته ایستاده به دست هایش نگاه کنید … به چشم هایش»

محمد بحرانی:« مریم میرزاخانی…. عزیز همه ی ما… حالا درآغوش خداوندی…. دیگر بی نیازی از هر چه عدد و محاسبه…. بی شمار عشق است که بر تو می بارد.»

سام درخشانی با گذشتن عکس دانش‌آموزی میرزاخانی نوشت: «امیدوارم قدر داشته هامون رو بیشتر بدونیم…»

علیرضا عصار:« تسلیت عرض میکنم خدمت خانواده محترم میرزاخانى و تمام هموطنان عزیزم.بسیار متاسفم که ایران عزیز ما و جامعه جهانى ریاضى چنین ستاره ارزشمندى را از دست داد.»

مهدی سلطانی:« مریم میرزاخانى نخستین زن در جهان و نخستین ایرانى برنده مدال فیلدز بالا ترین جایزه در ریاضیات، در گذشت. تسلیت به هموطنان و جامعه بشرى»

مرجان شیرمحمدی،‌ نرگس آبیار و آناهیتا همتی هم در پیام‌هایی درگذشت میریم میرزاخانی را تسلیت گفتند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • از میان فیلم‌های توقیفی علاقه‌مند به اکران و تماشای کدام فیلم هستید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار