یک نمایش ایرانی در مسکو روی صحنه می رود

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۳:۲۷


ابراهیم پشت‌کوهی نمایش «مکبث زار» را در تاریخ ٢٧ مارچ (مصادف با سه‌شنبه،۷ فروردین۹۷) و هم‌زمان با روز جهانی تئاتر در مسکو روی صحنه خواهد برد.

به گزارش تیتر هنر  طبق گزارش رسیده؛ اجرای نمایش «مکبث زار»، به دعوت کنسرواتوار چایکوفسکی در سالن انستیتو گیتیس (یکی از مهم‌ترین انستیتوهای دنیا و مهم‌ترین دانشگاه تئاتری روسیه) و در جریان پروژه «از سیب سرخ تا آبی دریا» به مدیریت سولماز همت‌زاده در مسکو اجرا خواهد شد.

این نمایش با همکاری مشترک گروه تئاتر «تی‌تووک» و «باران زاگرس» (آ مده‌آ) انجام می‌شود.

پشت‌کوهی پیش از این، نمایش «مکبث زار» را در شهرهای تهران، بندرعباس و شهرکرد و در کشورهای آلمان، روسیه، ارمنستان و هند روی صحنه برده بود. این نمایش در سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر فجر نیز در شهرهای یزد و آمل به صحنه رفته است.

در این نمایش محمد سایبانی، داوود اسلامی، بهروز عباسی، حسین اصیلی، بهنام پانیزه، الهام اسکندری، سارا شاهی و بهرنگ عباس‌پور بازی دارند.

دیگر عوامل این اجرا عبارتند از: عسل امین‌نیا (دستیار کارگردان)، ام. جی. جایباش(منشی صحنه)، ابراهیم پشت‌کوهی(طراح صحنه)، فاطیما پشت‌کوهی(طراح لباس)، بهرنگ عباس‌پور، عماد زارعی، مرتضا اولی‌بندری و امین باسره (موسیقی)، سعید عیسایی( عکاس) و احمدرضا حجارزاده (امور رسانه و روابط عمومی).

در خلاصه‌داستان این نمایش آمده: مکبث در جزیره هرمز برای رسیدن به پادشاهی اهل هوا دانکن بابای بزرگ زار را به قتل میرساند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار