یادمان استاد دهلوی در شب موسیقی ایرانی- آذری ارکسترملی برگزار شد

شنبه 18 ژانویه 2020 در 12:14


تازه‌ترین اجرای ارکستر ملی ایران با عنوان “شب موسیقی ایرانی-آذری” در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش تیتر هنر، ارکستر ملی ایران، شامگاه پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه تازه‌ترین کنسرت خود را تحت عنوان “شب موسیقی ایرانی-آذری” به رهبری مهمان آقاوردی پاشایف رهبر ارکستر ملی آذربایجان و خوانندگی فخری کاظیم نجات به روی صحنه برد.

در ابتدای این کنسرت قطعه “اوورتور” از اپرای کوراوغلی به آهنگسازی اوزیر حاجی بیلی برای حضار داخل سالن اجرا شد و پس از آن، فخری کاظیم نجات خواننده آذربایجانی با تشویق حضار به روی صحنه آمد و قطعات “سن سیز” به آهنگسازی اوزئیر حاجی بیلی و همچنین قطعه “ائولری وار خانه-خانه” به آهنگسازی فکرت امیراف را اجرا کرد.

در ادامه این کنسرت، صاحیب پاشازاده که به عنوان سولیست تار در این کنسرت حضور داشت، با تشویق هواداران به روی صحنه آمد و ارکستر ملی را در قطعات “ایلک محبت”، “مرغ سحر” همراهی کرد. همچنین قطعه “دو نغمه ترک” به یاد استاد ابوالحسن صبا با آهنگسازی استاد حسین دهلوی اجرا شد.

پس از اجرای این قطعه، فخری کاظیم نجات مجدداً به روی صحنه آمد و قطعات “سنه ده گالماز” به آهنگسازی توفیق قلی‌اف و همچنین قطعه “عسگرین نغمه سی” به آهنگسازی اوزیر حاجی بیلی زا اجرا کرد.

در ادامه این کنسرت و با شروع پارت دوم، قطعه “گیزلارین رقصی عایشنین رقصی” به آهنگسازی کارا کارایف اجرا شد و پس از آن، صاحیب پاشازاده مجدداً به روی صحنه آمد و ارکستر ملی را در اجرای قطعات “قرنفیل” به آهنگسازی واسیف آدی گوزل اف و قطعه “چارداش” به آهنگسازی ادوارد مونتی همراهی کرد.

قطعه “سرود گل” به آهنگسازی استاد حسین دهلوی دیگر قطعه‌ای بود که اجرا شد و پس از آن، قطعه “شوشتری برای ویولن و ارکستر” به آهنگسازی استاد حسین دهلوی اجرا شد که در این قطعه، مازیار ظهیرالدینی سولیست ویولن آن را بر عهده داشت.

قطعه “آریای بالاش” نیز قطعه دیگری بود که با اجرای فخری کاظیم نجات به گوش مخاطبان رسید و در پایان این کنسرت، قطعه “راپسودی چهارگاه” به آهنگسازی حسن ریاض اف و با سولیست تار صاحیب پاشازاده برای حضار اجرا شد.

اجرای قطعه “ای ایران” با هم‌خوانی حضار داخل سالن، پایان‌بخش این کنسرت بود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • آیا جشنواره فیلم فجر همچنان برایتان جذابیت دارد؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار