کلمبیا و مصر نمایندگانشان برای اسکار را معرفی کردند

سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۸:۳۵


فیلم‌های «مردان گناهکار» و «شیخ جکسون» به ترتیب به نمایندگی از کلمبیا و مصر در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار شرکت می‌کند.

به گزارش تیترهنر ، «مردان گناهکار» نخستین فیلم بلند ایوان دی.گائونا کارگردان کلمبیایی است.

در این تریلر سینمایی داستان پرتنش مثلثی عشقی در جریان خلع سلاح شبه نظامیان کلمبیایی روایت می‌شود. «مردان گناهکار» در بخش روزهای ونیز هفتادوچهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز برای نخستین بار به نمایش درآمد.

کلمبیا هیچگاه برنده جایزه اسکار نشده است، اما سال ۲۰۱۶ با فیلم «در آغوش مار» به کارگردانی چیرو گوئرا تا مرز رسیدن به جایزه رفت و به جمع نامزدهای نهایی جایزه راه پیدا کرد. البته «مردان گناهکار» برای تکرار موفقیت «در آغوش مار» راه دشواری پیش رو دارد.

«در آغوش مار» پیش از اسکار در بسیاری از جشنواره بین‌المللی مانند کن و ساندنس جوایز بسیاری از آن خود کرد.

سینمای کلمبیا در شاخه‌های دیگر اسکار هم به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده است. کاتالینا ساندینو مورنو سال ۲۰۰۴ برای بازی در فیلم «ماریای با برکت» نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول شد و فیلم«La Corona» نیز سال ۲۰۰۸ در بخش مستند کوتاه نامزد جایزه شد.

مصر نیز برای این دوره از جوایز سینمایی اسکار فیلم «شیخ جکسون» را انتخاب کرده است. این فیلم جمعه ۱۷ شهریور در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد.

عمرو سلامه کارگردان «شیخ جکسون» در این فیلم داستان مردی مذهبی را روایت می‌کند که علاقه زیادی به مایکل جکسون خواننده پاپ آمریکایی دارد.

منبع: هالیوودریپورتر/ ۱۱ سپتامبر

 

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • از میان فیلم‌های توقیفی علاقه‌مند به اکران و تماشای کدام فیلم هستید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار