کسب رتبه های برتر بانک‌پاسارگاد و شرکت های وابسته در بین برترین ها

سه‌شنبه 21 ژانویه 2020 در 14:57


در بررسی بیست و دومین سال پیاپی شرکت‌های برتر ایران از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران؛ بانک پاسارگاد در بین شرکت های گروه بانک ها و موسسات اعتباری از نظر بهره وری کل رتبه نخست را به دست آورد.

به گزارش عصر ایران این بانک با کسب رتبه ۱۴ در بین ۱۰۰ شرکت برتر و رتبه پنجم در بین بانک‌های کشور، در سال ۹۷ به میزان ۲۱ هزار و ۴۵۶ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به ۱۶ هزار و ۷۴۸ میلیارد تومان فروش سال ۹۶ به میزان ۲۸٫۱۱ درصد رشد داشته است. همچنین شرکت‌های زیر مجموعه همچون شرکت پارس‌آریان، شرکت ارزش‌آفرینان پاسارگاد، شرکت فولاد سیرجان ایرانیان و گسترش انرژی پاسارگاد در بخش‌های مختلف رتبه کسب کردند.

در مراسمی که با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، مدیر مرکز رتبه بندی شرکت های برتر و دبیر همایش و جمعی از مسئولان کشوری و مدیران بنگاه های اقتصادی کشور در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد، اسامی شرکت های برتر ایران اعلام و از مدیران تعدادی از این شرکت ها تقدیر شد.

در بررسی بیست و دومین سال پیاپی شرکت‌های برتر ایران بر اساس شاخص هایی همچون «بیشترین فروش»، «بیشترین سودآوری»، «بالاترین ارزش بازار»، «بالاترین ارزش افزوده»، «بیشترین دارایی»، «بالاترین اشتغال‌زایی»، «بالاترین بهره وری کل عوامل» معرفی شدند که بانک پاسارگاد در بین شرکت های گروه بانک ها و موسسات اعتباری از نظر بهره وری کل عوامل رتبه نخست را به دست آورد.

همچنین شرکت پارس آریان براساس شاخص میزان فروش در بین ۱۰ شرکت اول قرار گرفته و در دسته شرکت‌های با بیشترین دارایی، اشتغالزایی و ارزش افزوده رتبه‌بندی شد، شرکت ارزش‌آفرینان پاسارگاد بیشترین رشد فروش را ثبت کرد و در زمره ۱۰ شرکت پیشرو قرار گرفت، شرکت فولاد سیرجان ایرانیان نیز امسال برای نخستین بار به جمع ۱۰۰ شرکت برتر نخست ایران وارد شد و گسترش انرژی پاسارگاد نیز با بیشترین رشد فروش، جزو ۱۰ شرکت پیشرو در رتبه‌بندی سال ۱۳۹۸ قرار گرفت.

سازمان مدیریت صنعتی از سال ۱۳۷۷ رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران را هر ساله انجام داده است. این رتبه‌بندی با الهام از رسالت سازمان و از طریق آمار و اطلاعات شفاف در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور انجام می شود و نتیجه آن فضای روشن‌تری از کسب و کار اقتصادی کشور ارایـــه می‌دهد و به مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سیاست‌گذاران و پژوهشگران، یاری می‎رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور بیابند.

در واقع هدف از رتبه بندی شرکت های برتر ایران معرفی شرکت‌های برتر ایران بر اساس رتبه ‌بندی IMI۱۰۰، گردهمایی مدیران ارشد شرکت ‌های دولتی و خصوصی کشور با هدف افزایش سطح همکاری ‌های دو طرفه، ایجاد زمینه برای تعامل بیشتر مدیران و سیاست‌گذاران اقتصادی کشور با مدیران بنگاه‌های اقتصادی، گسترش رقابت بین بنگاه‌ های اقتصادی، شفاف سازی فضای کسب‌وکار کرده است.

در حال حاضر این رتبه بندی برای شرکت های داخلی از آنجایی دارای اهمیت است که محدودیت های فراوانی بر سر راه بنگاه های اقتصادی وجود دارد و تنها بانک ها و شرکت های می توانند در ردیف شرکت های برتر قرار بگیرند که نه تنها توانسته باشند از موانع و مشکلات کنونی عبور کرده باشند، بلکه با ارائه برنامه های مدون مسیر توسعه را نیز برای فعالیت خود فراهم کرده باشند و در بخش مشتریان نیز این رتبه بندی جایگاه ویژه ای دارند، زیرا از یک سو به سهامداران این اطمینان را می دهد که مدیریت موجود در راستای منافع آن ها گام برداشته و از طرف دیگر اطمینان لازم برای جذب سرمایه گذاری یا سپرده گذاری را فراهم می‌کند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • آیا جشنواره فیلم فجر همچنان برایتان جذابیت دارد؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار