چند کتاب از مجموعه دانشنامه استنفورد منتشر شد

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۱


کتاب‌های «عقل به روایت کانت»، «استدلال‌های اخلاقی در اثبات وجود خدا»،«گابریل مارسل» و «افلاطون» از مجموعه «دانشنامه فلسفه استنفورد» منتشر شدند.

به گزارش تیتر هنر کتاب «عقل به روایت کانت» نوشته گرت ویلیامز با ترجمه داوود میرزایی در ۹۶ صفحه با شمارگان ۱۶۵۰ نسخه و قیمت ۶۰۰۰ تومان در نشر ققنوس راهی بازار شده است.
همچنین کتاب «استدلال‌های اخلاقی در اثبات وجود خدا» نوشته استیون اِونز با ترجمه امیرحسین خداپرست در ۸۴ صفحه با شمارگان ۱۶۵۰ نسخه و بهای ۶۰۰۰ تومان در نشر یادشده عرضه شده است.
دیگر کتاب مجموعه «دانشنامه فلسفه استنفود»، کتاب «افلاطون» نوشته ریچارد کروت با ترجمه ایمان شفیع‌بیک است که در ۸۴ صفحه با شمارگان ۱۶۵۰ نسخه و قیمت ۶۰۰۰ هزار تومان در نشر ققنوس منتشر شده است.
«گابریل مارسل» نوشته برایان ترینور با ترجمه سیدحسین حسینی دیگر کتاب این دانشنامه است که در ۹۶ صفحه با شمارگان ۱۶۵۰ نسخه و قیمت ۷۰۰۰ تومان در نشر یادشده عرضه شده است.
در معرف این کتاب‌ها عنوان شده است: بسیاری از کسانی که در ایران به نحوی از انحا کار فلسفی می‌کنند و با فضای مجازی اینترنت نیز بیگانه نیستند نام دانشنامه‌ فلسفه‌ استنفورد را شنیده‌اند و چه بسا از این مجموعه‌ کم‌نظیر بهره نیز برده باشند. کتابی که در دست دارید حاصل طرحی برای ترجمه و انتشار گزیده‌ای از مدخل‌های این دانشنامه است با هدف گستردن دامنه‌ تأثیر آن و فراهم کردن امکان دسترسی هرچه بیشتر خوانندگان فارسی‌زبان به مقالات راهگشایی که در این مجموعه آمده است. با توجه به ویژگی‌های دانشنامه‌ فلسفه‌ استنفورد، شاید بیراه نباشد که بگوییم برای کسی که می‌خواهد اولین‌بار با مسئله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود یا شناخت بهتری از آن حاصل کند، یکی از گزینه‌های مناسب این است که کار را با خواندن مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه آغاز کند.
مسعود علیا دبیر مجموعه «دانشنامه فلسفه استنفورد» است و این مجموعه با کسب اجازه از گردانندگان «دانشنامه فلسفه استنفورد» (SEP) منتشر می‌شود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • از میان فیلم‌های توقیفی علاقه‌مند به اکران و تماشای کدام فیلم هستید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار