وزیر ارشاد در حرف تئاتر را دغدغه جدی‌اش می‌داند ولی در عمل کاری نمی‌کند!

سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۱


سید عباس صالحی وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی در دیدار نوروزی خود از خانه تئاتر حوزه تئاتر را حوزه‌های جدی تعلق‌خاطر بنده دانست و اظهار امیدواری کرد تا پایان فروردین شرایط بودجه‌ای و جذب حمایت‌ها به خوبی روشن شود تا سال پیش‌رو برای هنر و هنرمندان سالی بسیار بهتر از گذشته باشد.

به گزارش تیتر هنر، صالحی در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به سوال «در دیدار نوروزی خود با رهبری و رییس جمهور از شرایط و مشکلات تئاتر صحبتی کردید یا خیر؟» گفت: در دیدار نوروزی با شخص رهبری و رییس‌جمهور یکی از بخش‌های گزارشم راجع به تئاتر بود، در خصوص میزان اجراها، عناوین، مسائل، مشکلات و توفیقات حوزه هنرهای نمایشی در سال گذشته گزارش‌هایی ارائه دادم که حمایت بیشتر در حوزه‌های کارکردی و معیشتی از این حوزه مورد تعمق و تعلق خاطر ایشان نیز بود؛ در کل حوزه تئاتر از حوزه‌های جدی تعلق خاطر بنده بوده‌است.

وزیر ارشاد این سخنان را در حالی مطرح می‌کند که تئاتر کشور در سال گذشته با مشکلات و سختی‌های زیادی روبرو شد و بی‌تفاوتی وزیر نسبت به وضعیت پیش‌آمده بر بار مشکلات افزود. به روی صحنه رفتن تئاتر‌های لاکچری با هزینه‌های گزاف که تئاتر را از یک هنر شریف و دغدغه‌مند به کاری تجاری تبدیل کرد از مهم‌ترین حاشیه‌های این حوزه بود.

همچنین دستگیری مدیر تئاتر شهر و یکی از کارگردانان نکته دیگری در رابطه با تئاتر بود که پیش از این شاهدش نبودیم. همچنین توقیف‌های بدون پایه و اساس سبب شد تا سال ۹۷ سالی بد و تاریک برای تئاتر کشور باشد. تمام این اتفاقات در حالی افتاد که وزیر ارشاد موضع روشن و واضحی برای پیگیری مسائل و برطرف شدن مشکلات نگرفت و فقط به اظهارنظر در توئیتر پرداخت.

وزیر ارشاد که متولی اصلی حوزه تئاتر است باید جدی‌تر به مسائل این حوزه ورود کند و جلوی اتفاقات و بدعت‌های نادرست را بگیرد. سخن گفتن و شعار دادن دردی از وضعیت تئاتر کشور دوا نخواهد نکرد. مدیران این حوزه باید جسارت و عملگرایی لازم را داشته باشند.

 

نویسنده: مهدی محمدتبریزی

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار