وزير بهداشت جان كيارستمي را نجات داد!

جمعه 27 فروردین 1395 در 17:18


علی جنتی در تازه‌ترین اظهارنظرش در رابطه با بیماری عباس کیارستمی در نقل‌قولی عجیب از وزیر بهداشت گفته که «اگر آن شب از کیارستمی عیادت نمی‎کردم، ایشان تمام می‌کرد!» این نقل قول در حالی مطرح می‌شود که کارگردان برنده نخل طلا در یکی از بهترین بیمارستان‌های خصوصی تهران بستری بوده است. بیمارستان‌های خصوصی که هزینه یک شب ماندن در آنجا، با هزینه یک شب اقامت در یک هتل چهار ستاره با تمام امکانات برابری می‌کند ولی برای درمان یک بیمار باید چشم انتظار حضور به موقع وزیر بهداشت بماند.
سوال اینجاست اگر واقعا دکتر هاشمی به موقع بر بالین کیارستمی حاضر نمی‌شد، مسئولان پزشکی بیمارستانی که این کارگردان در آن بستری بوده از عهده مراحل درمانی برنمی‌آمدند و ممکن بود اتفاقات ناخوشایندی برای سازنده طعم گیلاس بیفتد؟ با این حساب باید فکری به حال بیمارستان‌های دولتی با آن سطح از رسیدگی کرد و آرزو داشت وزیر بهداشت روزی هزار بار به این بیمارستان‌ها سر بزند تا ببیند پزشک‌ها چه بلایی بر سر بیمار‌ها می‌آورند. کاش وزیر محترم بهداشت به سراغ هنرمند‌های بیمار دیگر هم می‌رفت تا از قصورات احتمالی پزشکی جلوگیری کند.
حالا که وزیر بهداشت خودش بر وضعیت دراماتیک بیمارستان‌ها و بیمار‌ها صحه گذاشته، پیش از آنکه قصورات پزشکی خدایی ناکرده دامن چهره معروف و یا هر هموطنی را بگیرد، فکری به حال اوضاع بیمارستان‌ها و آن سوگند فراموش شده بقراط بکند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار