حمایت هنرمندان از فردوسی‌پور و انتقاد از پخش نشدن برنامه «نود»

سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۰


هنرمندان سینما و تلویزیون به پخش نشدن متوالی برنامه نود واکنش نشان دادند.

به گزارش تیترهنر، مهراب قاسمخانی با زبانی کمدی در این باره نوشت:« الان چرا شما نگران این هستین که نود دوباره پخش بشه و عادل برگرده؟ مگه صد دفعه مدیران تلویزیون نگفتن که امثال عادل و شجریان و مدیری و عطاران و پیمان قاسم خانی و بقیه رو تلویزیون ساخته و معروف کرده؟ دلواپس چی هستین؟ تلویزیون همین فردا اراده کنه، میتونه ده تا از همینا درست کنه. با کیفیت تر و اهلی تر. اگه هم تا حالا نکرده واسه اینه که نخواسته یه وقت ریا بشه. پس یه جوری اینا رو گنده نکنید که فکر کنن خودشون خوب و دوست داشتنی بودن و استعداد داشتن. پ.ن: من که میگم نود رو هم باید بدن بچه های بیست و سی اجرا کنن. چیه این عادل؟»

مصطفی کیایی کارگردان فیلم‌های سینمایی «بارکد»‌ و «عصر یخبندان» نظرش را اینگونه بیان کرد:« بلاخره اینم از خلاقیت مدیر جدید و جوان شبکه سه ، با قدرت بالا تلوزیون در حال قطع آخرین رشته ارتباطی با مخاطبه. پ ن : به جای نود به تایم ٢٠:٣٠ اضافه کنید.»

محمد نادری از بازیگران تئاتر و تلویزیون نوشت:« چند وقتی است با تعدادی از دوستان جلساتی را تشکیل دادیم بنام “یکشنبه های فرهنگی” از اسم پرطمطراقش که بگذریم در این جلسات فیلم می بینیم و شعر می خوانیم و داستان. یادم است آن اوایل برای تعیین زمان این جلسات کلی چک و چانه می زدیم. هر کس با توجه به گرفت و گیرهای شخصی اش شبی را پیشنهاد می داد تنها شبی که همه توافق داشتند که جلساتمان در آن نباشد دوشنبه ها بود.
چرا که دوشنبه هایمان را سالهاست که یکی مال خود کرده. سالهاست که دوشنبه ها یعنی نود. یعنی لم دادن جلوی تلوزیون با استکانی چای و ظرفی از تخمه. یعنی فوتبال. خیلی سخت است یکنفر اینگونه به شبی عادی در میان هفته هویت بدهد. نزدیک بیست سال سرپا باشد و بوی کهنگی نگیرد. جوری محبوب باشد که حتا دشمنانش شبها تماشایش کنند. اما حالا دو هفته است سمبه پر زوری جلوی خواستِ جمعی جماعتی ایستاده. دو هفته است دوشنبه ها نود ندارد. مثل آن چند هفته سال هشتاد و هشت. در آن سال هم سمبه پر زور می خواست نود را مال خود کند آنطور باشد که خودش دوست دارد. حرفهای خودش را در دهان مجری بگذارد. اما نشد و نتواست که اگر می شد دیگر نه نود، نود بود و نه عادل، عادل.
نمی خواهم از عادل قهرمان بسازم فکر می کنم خودش هم دنبال این چیزها- که به شدت بوی نای چپ زدگی اش دماغ را پر می کند- نباشد.او فقط کسی است که عاشق فوتبال است. پ.ن: در جلسه یکشنبه هفته پیش شعری خوانده شد از “سیف فرغانی” شاعر قرن هفتم و هشتم. شعری که پس از قرنها هنوز هم تازه است و به کار می آید. یک بیتش را اینجا برایتان می نویسم. فکر می کنم برای پایان این مطلب پر بیراه نباشد./ چون داد عادلان در جهان بقا نکرد/ بیداد ظالمان شما نیز بگذرد.»

پژمان جمشیدی با جمله «تلویزیون بدون ٩٠ و ٩٠ بدون شما ، شوخیش هم قشنگ نیست» نظرش را اعلام کرد.

امیر مهدی ژوله نیز نوشت:« این دوستانی که توی این وضعیت پیچیده سیاسی و اقتصادی و اجتماعی جامعه به جای ایجاد همدلی ،با قدبازی و قلدربازی جلوی یکی از اندک ادمهای محبوب و مقبول جامعه واستادن و جلوی یکی از اندک برنامه های قابل تماشای تلویزیون رو گرفتن و با سوهان بیهوده زدن به اعصاب ملت،صدای فحش و اعتراضشون رو بلند کردن،اگر جاسوس نباشن،قطعا جاهلن.. فقط در یک نقطه از جهان مدیرانی هستند که میتوانند پخش یک جُنگ فوتبالی را تبدیل به یک بحران اجتماعی کنند..»

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار