واکنش هنرمندان به برخورد پلیس گشت ارشاد با دختر جوان

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۵


برخورد زننده و نامناسب پلیس زن با دختر جوان با واکنش گسترده ای در فضای مجازی و جامعه مواجه شد.

به گزارش تیترهنر، ترانه علیدوستی یکی از هنرمندانی بود که واکنش متفاوتی به اقدام نامتعارف مامور زن گشت ارشاد نشان داد.

ترانه علیدوستی در توییتر در واکنش به برخورد نامناسب مامور زن گشت ارشاد نوشت: «البته که مردم معطل اطلاع رسانی ما نیستن و خودشون بلدن، اما من هم از این به بعد هر ویدئویی از رفتار وحشیانه ی مأمور، معذور، پلیس، شهرداری، گشت… ببینم، هم اینجا میذارم هم اینستاگرام. اگه از هویت عزیزان اطلاع موثق در دسترس باشه که چه بهتر.»

مهناز افشار نیز در این رایطه نوشت:« به همه بگویید اینجا ایران است، همانجا که برای یک انتخاب شخصی کرامت انسانی که هیچ، خود انسان را زیرپا گذاشتند. کابوس تاریخ نه شما را فراموش خواهد کرد نه ما».

رضا صادقی هم در پستی اعتراضی نظرش را اینگونه بیان کرد:« از صبح این فریاد “ ولم کن “ توی گوشمه … و درد دارم ، بغض دارم و خشم دارم …. این ناموس وطنمه که بخاطر لبخندش هزار هزار جوون خونشون و‌ جونشون و دادن و شهید شدن حتی تا همین امروز ، تو و‌امثال تو‌ بی جا میکنین روحشو اینجور زخمی کنین .. تقاص پس میدی شک نکن ، و اما اقایون مسئول کم شنوا و گاها ناشنوا ، با صدای بلند میگم که بشنوید .خدا ازتون نگذره و روز ارامش نبینید اگه حق این دخترم و نگیرین و باعث این وحشی گری رو مجازات نکنید ….. من نه به عنوان هنرمند به عنوان یک پدری که نگران دخترهاشه میخوام که ثابت کنید درد مردم نه که حرمت ناموس این سرزمین براتون مهمه … تا کی باید این جور توحش و دید و از اینده بچه ها ترسید … خیلی ارشاد بلدین اونی و ارشاد کنید که زد و برد و خورد و یه ابم روش ، البته به همین روش ….»

مصطفی کیایی که به تازگی صاحب فرزند دختر شده هم نوشت:« می خوام دخترم رو از شیش ماهگی بفرستم کلاس دفاع شخصی بلاخره جامعه نا امنه یهو ممکنه فردا که بزرگ شد گشت ارشادی چیزی جلوی راهش سبز بشه ، خوب خیلی خطرناکه برای یه خانم تو این جامعه».

مهتاب کرامتی نیز نوشت:« واقعا ً هنوز هم فکر می کنید این نوع ارشاد برای جوانان ما جواب می دهد!؟!؟چه الگوی مناسبی هستید برای کودکان و نوجوانان ،دختران و مادران این سرزمین….پ ن: دیدن این ویدئو به هیچ کس توصیه نمى شه چون ترویج کننده خشونت در جامعه خواهد بود. پ ن:البته این سوال برام پیش میاد که اگر هر کدوم از ما اونجا بودیم،چه عکس العملى نشان مى دادیم.»

شهره سلطانی نظرش را اینگونه بیان کرد:«رد انگشتانت را روى صورتم جا گذاشتى، سکوت کردم. پاهایم را قلم کردى، سکوت کردم.خمارى هایت را تحمل کردم.اخم هایت را ندیدم. عربده هایت را نشنیده گرفتم. اما این بار دهانم را هم ببندى دیگر لال نمى شوم.با چشمهایم فریاد خواهم زد.»

پرستو صالحی نیز نوشت:«طریقه ی درستِ نهی از منکر. به اصطلاح بانویی که لباس مقدس پلیس بر تن داری و قرار بر این است حافظ جان و مال و ناموسِ مردم باشی … این راهش نیست، شاید ده درصد پلیس این مملکت موجوداتی مثل تو باشند ولی امثال تو آبروی بقیه را هم می برید و مردم رو روز به روز بدبین تر می کنید، حیف از نام انسان بر روی بعضی انسان نماها شاید فکر کردی چون فضای سبزه جنگلِ و قانونِ جنگل ؟! حواست هست به روی مردمت داری دست بلند میکنی یا نه؟ دارین به اسم دین مردم رو از دین بیزار میکنین … کجای دین گفته این شکلی رفتار کن؟ منتظریم به صورت رسمی بابت برخود زشت و دور از انسانیتت پاسخ داده و عذرخواهی کنی».

آناهیتا همتی هم با بیان جمله «آزادی سهم همه انسان ها در جهان است» به این اتفاق واکنش نشان داد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار