هیسپان با «مسلمانان بریتانیا» به استقبال ماه رمضان می رود

سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۳:۲۵


مستند « ماه رمضان در بریتانیا: چهره واقعی اسلام» برخلاف رسانه های غربی که سعی در نمایش چهره ای مخدوش از مسلمانان دارند، فعالیت های خیرخواهانه آنها، کمک به نیازمندان، عبادات، مهربانی ها و معرفی یک مسلمان واقعی را نمایش می دهد.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، در مستند « ماه رمضان در بریتانیا: چهره واقعی اسلام» به حدود ۳ میلیون مسلمان در بریتانیا اشاره می کند که در این هوای گرم تقریبا ۲۰ ساعت در روز را باید روزه بگیرند.

در این مستند با اشاره به اینکه رسانه های بریتانیا اغلب تصویری مخدوش و غیر واقعی از اسلام و مسلمانان نشان می دهند، سعی شده با استفاده از ظرفیت ماه رمضان به نزدیک کردن دل ها و مهربانی بیشتر، مسلمانان با کارهایی که در این ماه انجام می دهند، چهره واقعی خود را برای غیرمسلمان ها نشان دهند.

فعالیت های خیرخواهانه، کمک به فقرا و نیازمندان، افزایش همبستگی و گذران وقت بیشتر با خانواده و دوستان مسلمان و به نمایش گذاشتن زیبایی های اسلام به اکثریت غیر مسلمانی که در انگلستان زندگی می کنند، هدف ساخت این مستند بوده است.

مستند « ماه رمضان در بریتانیا: چهره واقعی اسلام» (Ramadan in Britain: The True Face of Islam) محصول سال ۲۰۱۵ و به تهیه کنندگی مهدی میرطالب در مدت زمان ۲۵ دقیقه، پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت همزمان با آغاز ماه رمضان در ساعت ۵:۳۰ از هیسپان تی وی پخش و در ساعت ۱۴:۳۰ همان روز و ساعت ۱۰:۰۰ روز بعد بازپخش خواهد شد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار