نگاهی به نمایش‌هایی که در بهار و تابستان 98 به روی صحنه می‌روند

جمعه 24 خرداد 1398 در 14:34


با پایان یافتن آخرین ماه بهار نمایش‌های بسیاری صحنه را ترک می‌کنند و با آغاز فصل جدید اجراها تغییراتی تابستانی می‌کنند.

به گزارش تیتر هنر، در این هفته از ۲۵ تا ۳۱ خردادماه که هفته پایانی فصل بهار نیز محسوب می شود نمایش های بسیاری به صحنه می روند و تعدادی از اجراها نیز صحنه را ترک می کنند.

نمایش هایی که از این هفته به صحنه اضافه می‌شوند

– نمایش ماهیگیران ژاپنی نوشته ولفگانگ وایراوخ و به کارگردانی احمد بیگی از ۲۶ خردادماه اجرای خود را آغاز و تا ۱۴ تیرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در پردیس تئاتر تهران به صحنه خواهد رفت.

– نمایش کلنگی، قابل سکونت به نویسندگی سیدسامان غیاثی و طراحی و کارگردانی سمن قناد از ۲۶ خردادماه تا ۲۲ تیرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه سپند اجرا خواهد داشت.

– نمایش عاشقانه‌های خیابان به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی و نویسندگی محمد چرم‌شیر و بهمن عباس‌پور از ۲۷ خردادماه آغاز و تا ۲۶ تیرماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۸۵ دقیقه در ایرانشهر به اجرای خود ادامه می دهد.

– نمایش نفرین قحطی زده‌گان نوشته سام شپارد و به کارگردانی اشکان خطیبی ۲۷ خردادماه اجرای خود را آغاز تا ۲۶ تیرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۸۵ دقیقه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد رفت.

– نمایش پدر I مادر نوشته فلوریان زلر و به کارگردانی رضا احمدی از ۲۹ خردادماه تا ۳۱ تیرماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در تئاتر مستقل تهران اجرا خواهد داشت.

– نمایش دروغ نوشته فلوریان زلر و به کارگردانی آریان رضایی از ۳۱ خردادماه آغاز تا ۳۱ تیرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۵ دقیقه در ایرانشهر به اجرای خود ادامه می دهد.

– نمایش مادر به نوشته فلوریان زلر و کارگردانی علی احمدی از ۳۱ خردادماه تا ۹ تیرماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد رفت.

نمایش هایی که این هفته صحنه را ترک می کنند

– نمایش AB به نویسندگی و کارگردانی پوریا رستمی تا ۲۵ خردادماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه ملک به صحنه می‌رود.

– نمایش پروانه الجزایری نوشته پیام لاریان و به کارگردانی سعید حسنلو تا ۲۵ خردادماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در تئاتر هامون به نمایش در می‌آید.

– نمایش ماربازی به کارگردانی سعید دشتی تا ۲۶ خردادماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن استاد سمندریان ایرانشهر اجرا می‌شود.

– نمایش مردان بیوه نوشته داریو فو و به کارگردانی مجید علم بیگی تا ۲۶ خردادماه هر شب ساعت ۲۱:۴۵ به مدت ۷۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.

– نمایش خون به‌پا می‌شود به کارگردانی مسعود طیبی و نویسندگی شهرام احمدزاده تا ۲۷ خردادماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به نمایش در می‌آید.

– نمایش شاه ماهی به نویسندگی احمد سلگی و رضا بهاروند و کارگردانی رضا بهاروند هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۱۲۰ دقیقه تا ۲۸ خردادماه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

– نمایش تراس نوشته ژان کلود کری یر و به کارگردانی مسعود کرامتی تا ۲۸ خردادماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۸۵ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر به صحنه می‌رود.

– نمایش سگ‌های مرده نوشته یون فوسه و به کارگردانی حامد خسروی از ۱۹ تا ۲۹ خردادماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به نمایش در می‌آید.

– نمایش بازرس هاند واقعی نوشته تام استوپارد و به کارگردانی شهاب بهرامی تا ۲۹ خردادماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

– نمایش ایستاده روی خط استوا به نویسندگی و کارگردانی سعید خیراللهی تا ۳۰ خردادماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۵۵ دقیقه در تماشاخانه سرو به صحنه می‌رود.

– نمایش اسم من آنیاست من شوهرم رو کشتم به نویسندگی و کارگردانی شیرین موسوی تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۱۹ در تماشاخانه شانو به نمایش در می‌آید.

– نمایش کمیته نان به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۶۵ دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر اجرا می‌شود.

– نمایش مده آ به کارگردانی علی اصغر راسخ راد و نویسندگی مسعود سمیعی تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر به صحنه می‌رود.

– نمایش اکیپ به کارگردانی محسن آقا قدیری و نویسندگی محمد صادق خیمه کبود تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه در تالار مولوی به نمایش در می‌آید.

– نمایش آپارتمان به کارگردانی امیر شاه علی و نویسندگی سپیده قربانی از ۸ تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۶۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

– نمایش میدان نبرد، پیکر زن بر اساس طرحی از نمایشنامه ویسنی‌یک به کارگردانی الهام یوسفی تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۱۹:۴۵ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.

– نمایش به وقت پازولینی به نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه دیوار چهارم به نمایش در می‌آید.

– نمایش ذهنم به نویسندگی و کارگردانی آذر امیرخوانساری تا ۳۱ خردادماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۵۵ دقیقه در تماشاخانه دیوار چهارم اجرا می‌شود.

نمایش‌هایی که به اجرای خود ادامه می‌دهند

– نمایش مرگ سایه‌ها به نویسندگی و کارگردانی پارسا محمدزاده تا ۱ تیرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه آژمان به صحنه می‌رود.

– نمایش آپرکات به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا قلی پور تا ۳ تیرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۹۵ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید.

– نمایش قصه ظهر جمعه به کارگردانی نسیم ادبی و نویسندگی سید محمد مساوات تا ۴ تیرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه سپند اجرا می‌شود.

– نمایش قهوه برزیلی به کارگردانی سمیه مهری و نویسندگی کامران شهلایی تا ۷ تیرماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در خانه هنرمندان به صحنه می‌رود.

– نمایش شاهنامه آخرش خوشه؟ به نویسندگی و کارگردانی شاهین گل کار از ۱۹ خردادماه تا ۷ تیرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید.

– نمایش خون خوردگی به نویسنگی و کارگردانی سهراب حسینی تا ۷ تیرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۵۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

– نمایش موزیکال عروس مردگان به نویسندگی و کارگردانی امیدرضا سپهری تا ۷ تیرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۹۰ دقیقه در رویال هال اسپیناس پالاس به صحنه می‌رود.

– نمایش هنرپیشه‌گاه به نویسندگی و کارگردانی افشین واعظی از ۷ تیرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید.

– نمایش پنچری نوشته فردریش دورنمات و به کارگردانی مهدی کمیلی ۲۲ خردادماه تا ۷ تیرماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در تماشاخانه سپند اجرا می‌شود.‌

– نمایش جنایات و مکافات نوشته فئودور داستایوفسکی و کارگردانی رضا ثروتی از ۷ تیرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۱۲۰ دقیقه در تالار وحدت به صحنه می‌رود.‌

– نمایش یک زن و یک مرد نوشته الکسی آربوزوف و به کارگردانی هوشمند هنرکار از ۲۰ خردادماه تا ۹ تیرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی به نمایش در می‌آید.

– نمایش چند سی سی حادثه به نویسندگی و کارگردانی رضا زنده‌جاه از ۲۲ خردادماه تا ۹ تیرماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

– نمایش است به کارگردانی پرنیا شمس و نویسندگی پرنیا شمس و امیر ابراهیم زاده تا ۱۰ تیرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تالار مولوی به صحنه می‌رود.

– نمایش دوشیزه جولیا نوشته یوهان آگوست استریندبرگ و به کارگردانی مرتضی کوهی تا ۱۰ تیرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.

– نمایش خیانت به پینتر به نویسندگی و کارگردانی رضا الهی تا ۱۰ تیرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۵۰ دقیقه در تالار مولوی اجرا می‌شود.

– نمایش دقیقاً ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟ به نویسندگی و کارگردانی سید فرشاد هاشمی از ۸ تا ۱۴ تیرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.

– نمایش سیزیف به نویسندگی محمد صادق گلچین عارفی و کارگردانی محمد برهمنی تا ۱۶ تیرماه هر شب ساعت ۱۹ در تئاتر مستقل تهران به نمایش در می‌آید.

– نمایش ماجرای عجیب سگی در شب نوشته سایمون استیونز و به کارگردانی افسانه کمالی از ۱۹ خردادماه تا ۱۶ تیرماه هر شب ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

– نمایش بداهه بر اساس داستانی از نغمه ثمینی و به کارگردانی آروند دشت آرای تا ۱۶ تیرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۱۱۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

– نمایش آبی مایل به صورتی به نویسندگی و کارگردانی ساناز بیان تا ۱۶ تیرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۱۲۰ دقیقه در تماشاخانه سپند به نمایش در می‌آید.

– نمایش کرونوس به نویسندگی و کارگردانی علی صفری تا ۱۹ تیرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

– نمایش مختلف الاضلاع به نویسندگی سهند خیرآبادی و کارگردانی نادر فلاح تا ۲۱ تیرماه هر شب ساعت ۱۷ به مدت ۹۰ دقیقه در سالن صنوبر به صحنه می‌رود.

– نمایش چشم به راه میرغضب به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی از ۲۲ خردادماه تا ۲۲ تیرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه سنگلج به نمایش در می‌آید.

– نمایش مرگ خنده دار یک دوچرخه سوار استقامت به کارگردانی حامد رحیمی نصر و نویسندگی سید جواد موسوی از ۱۹ خردادماه تا ۲۲ تیرماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه سپند اجرا می‌شود.‌

– نمایش دلاک‌ها به کارگردانی شهرام عبدلی و نویسندگی فرهاد نقدعلی تا ۲۳ تیرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۸۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار