نمایش‌های جدیدی که در خرداد 97 به تماشاخانه‌های پایتخت می‌آیند

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۳:۴۵


در هفته اخیر نمایش‌های جدیدی در سالن‌های تئاتر شهر، تماشاخانه ایرانشهر، انتظامی، پردیس شهرزاد و سالن نمایش تازه تأسیس مهرگان اجرایشان را آغاز می‌کند.

به گزارش تیترهنر،‌ در این هفته نمایش‌های جدیدی در سالن‌های مختلف تئاتر اجرایشان را آغاز می‌کنند که این نمایش‌ها در سالن‌های تئاتر شهر، پردیس شهرزاد، تماشاخانه ایرانشهر و سالن نمایش تازه تأسیس مهرگان روی صحنه می‌روند.

*رؤیای آمریکایی در تئاتر شهر

نمایش جدید رؤیای آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی آیلین کیخانی اجرایش را از پنج‌شنبه (۲۰ اردیبهشت ماه) در سالن قشقایی تئاتر شهر آغاز می‌کند.

این نمایش کاری از گروه نمایش خودکار است که در ابتدای کار نیز فروش بلیت‌هایش را با بیست تا پنجاه درصد تخفیف گذاشته است.

رؤیای آمریکایی با بازی آیدا کیخایی، کیوان محمودنژاد، نازنین بابایی، خشایار مرادی، مازیار مویدی، آیلین کیخایی درباره زوجی جوان به صحنه می‌رود که در آستانه طلاق و با مهاجرت به آمریکا نیز روبه رو هستند.

*تله موش در پردیس شهرزاد

نمایش جدید تله موش به نویسندگی و کارگردانی سیاوش اسد و بازی مرجان دلبند، سحر نظام دوست، عمار تفتی، فرزانه شجاعی سیاوش اسد، مهدی بیگدلیا الیزا اورامی، سمیرا خلیلی، حسین پرستار سمیه مهری و با هنرمندی اردلان شجاع کاوه از ۲۸ اردیبهشت ماه به صحنه پردیس شهرزاد می‌رود.

این نمایش داستانی از یک قتل در شهر نزدیک یک عمارت ویکتوریایی است که در آن زن و شوهری ۵ روز است از مسافرانی که به این مکان می‌آیند پذیرایی می‌کنند ولی قتل‌هایی که در حال رخ دادن است ماجرای این عمارت را دچار بحران بزرگی می‌کند.

*خاطرات هنرپیشه نقش دوم باز هم به صحنه می‌رود

نمایش «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» که در گذشته نیز اجرا و برگزیده فجر شده بود، به کارگردانی افشین زمانی اجرایش را در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده است.

بازیگران این نمایش محمد معتضدی، ویدا جوان، محمدرضا خادمی، ‌ مونا کرمی، جوانه دلشاد، ‌ سهیل محزون، مهلا مرادخانی، علی لبیبیان، وحید کلیایی، نریمان عابدی، کاوه دوستی، احمد حامدی، حسین صفا، سبا امیری، سید علی موسوی، حمید رضا خلیلی، مهسا طهوری، فرناز خوش نیت، آرش تخیری، افشین زمانی هستند.

این نمایش پیشتر برنده تندیس بهترین کارگردانی از سی و پنجمین جشنواره بین المللی فجر (افشین زمانی)، نمایش برگزیده جشنواره بین المللی فجر و کاندید بهترین بازیگر مرد جشنواره فجر (محمدرضا خادمی) شده بود.

داستان این نمایش از این قرار است که موهبت و ذوالفقار برای پیدا کردن کار به پایتخت می‌آیند و با مسائلی مواجه می‌شوند.

*شلیک به تئاتر شهر

نمایش «شلیک به تئاتر» به کارگردانی شایان افکاری براساس فیلمی از گلوله‌ها برفراز برادوی از وودی آلن در سالن تازه تأسیس خانه نمایش مهرگان (سالن شماره یک) از ۲۵ اردیبهشت به صحنه می‌رود.

بازیگران این نمایش (به ترتیب حروف الفبا) ایوب آقاخانى، عباس بابایى، ‌بهرام سرورى نژاد، امین قنبرى، اریک قاراسمیان، سام کبودوند، ترانه کوهستانى، حسین کشفى اصل، مهدى میرزاییان و آناهیتا همتی هستند.

اما در سالن شماره دو مهرگان نیز نمایش زخم‌های وحشتناک زمین بازی به نویسندگی راجیو جوزف و کارگردانی علی منصوری و بازی آیه کیان پور و محمد صدیق مهر از ۲۲ اردیبهشت به صحنه می‌رود.

داستان این نمایش نیز درباره دوستی و عشق پرفراز و نشیب یک دختر و پسر از کودکی است عشقی که شبیه هیچ عشقی نیست.

*پُک در سالن انتظامی

نمایش پُک به کارگردانی حسین احمدی قاجاری از ۲۶ اردیبهشت ماه با بازی سروش طاهری،‌ مانلی حسین پور و قناعت پیشه به صحنه سالن انتظامی خانه هنرمندان می‌رود.

 پُک روایت زندگی سه هم کلاسی به نام‌های سیاوش و کاوه و لیلا است که ازدواج یکی از این شخصیت‌ها با لیلا و اعتیاد و خیال پردازی‌های دیگری در مورد زندگی آنها ماجراهای پیچیده ای را در این درام به وجود می آورد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار