نمایشگاه کتاب 97 رکورد فروش را زد

شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۹


سی و یکمین نمایشگاه کتاب در حالی به روز پایانی رسید که توانست در میزان فروش رکوردزنی کرده و با ۹۵ میلیارد تومان فروش کتاب در تاریخ ماندگار شود.

به گزارش تیترهنر، افزایش میزان فروش کتاب در نمایشگاه از خبرهای خوبی است که دل اهالی نشر را شاد خواهد کرد و نمایشگاه سی و یکم از این جهت به یک خاطره خوش بدل شد.

امیرمسعود شهرام نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب امسال این خبر خوش را روز گذشته به اهالی حوزه کتاب داد و آن هم ثبت رکورد ۹۵ میلیاردی فروش کتاب تا پایان روز نهم بوده است.

روز نهم که برای ناشران بسیار مبارک بوده، خود نیز دربردارنده رکورد دیگری است، رقم فروش کتاب در این روز به ۱۷ و نیم میلیارد تومان رسیده است. میزان فروشی که در تمام سال های برگزاری نمایشگاه سابقه نداشته، از این میزان ۱۲ و نیم میلیارد از طریق کارت خوان ها و پنج میلیارد هم به صورت نقدی بوده است.

بازدید از نمایشگاه کتاب امسال چطور بود؟

مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب در طول سالیان گذشته همواره بر نداشتن آمار دقیق از بازدیدکنندگان تاکید داشتند و به ارائه آماری نسبی و تخمینی بسنده می کردند.

با این تفاسیر نمایشگاه کتاب سی ویکم تا به امروز شاهد رشد سه درصدی تعداد بازدیدکنندگان نسبت به سال گذشته بوده است که با وجود مشکلات مردم این میزان رشد هم قابل توجه است.

نمایشگاه امسال دو آخر هفته را هم تجربه کرد که این مسئله تاثیر بسزایی در افزایش میزان بازدیدکنندگان داشت. در روز نهم نمایشگاه تقریبا ۵۵۰ هزار نفر به نمایشگاه آمدند که از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر در چهار ساعت ابتدایی روز از بزرگ ترین رویداد فرهنگی کشور بازدید کردند.

حضور گسترده مردم در روزهای پایانی هفته منجر به تمدید ساعت پایانی نمایشگاه شد و به نظر می رسد که امروز که روز پایانی برگزاری است شاهد تمدید چند ساعته نمایشگاه باشیم.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار