نظر ناصر ملک مطیعی درباره مرگ

یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ در ۲۱:۲۶


محمدرضا زمانی خطیبی سال ۹۵ گفت‌و‌گویی با ناصر ملک مطیعی با محوریت موضوع مرگ انجام داد که در ادامه بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:

 

💠شاید بهتر باشد به بهانه درگذشت داوود رشیدی بحثمان را با موضوع «مرگ» آغاز کنیم، شما این پدیده را چگونه معنا می کنید؟
اساسا مرگ تا محقق نشود نمی شود فهمید چه مزه ای دارد و چه هست. فقط باید گفت که مرگ بعضی وقتها خیلی به موقع است و گاهی هم کمی بی موقع به سراغ انسان می آید. اما به طور کلی مرگ موضوعی است کاملا طبیعی و یکسان برای همه ی ما و اساسا آمدنمان به دنیا و همچنین رفتنمان از آن، مربوط به خودمان نیست و باید تسلیم و راضی به «رضای حق» باشیم. نکته مهم تر از خود مرگ این است که به عواقب کارمان بیاندیشیم و اینکه آیا آثار خوب و نامی نیک از خود به جای گذاشته ایم یا خیر؟

💠این موضوع یعنی مرگ تا چه حدی فکرتان را به خود مشغول می کند؟
فکر کردن به این موضوع مهم در سن و سال بنده کاملا طبیعی است و اینکه دوستان هم رده و دهه ی ما هم یکی یکی دارند ترکمان می کنند مزیدی بر علت است که این موضوع نادیده گرفته نشود. البته اساسا نمی شود این موضوع را نادیده گرفت چون رخدادی است که برای همه ما اتفاق می افتد.
اتفاق ناراحت کننده ای که اخیرا شاهد آن هستم این است که دیگر نمی شود در این سن و سال کسی را به رفاقت و دوستی بگیرم و دوستان قدیمی ام هم یکی پس از دیگری در حال رفتن و بار بستن هستند. کسانی که هر یک خاطره ای هستند و با از دست دادنشان حس از دست دادن خاطرات و در نهایت، خودت را پیدا می کنی این مسئله واقعا اندوهگینم می کند و تنها امیدوارم تا تمامی دوستان و خاطراتم به اتمام نرسیده است من هم راهی شوم و بیش از این شاهد اتمام خاطرات مشترک نباشم….

 

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار