نشست‌های بچگانه و خنده‌دار فیلم‌ها، ماحصل حذف رسانه‌های مستقل از جشنواره فیلم فجر 97

سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۳:۵۴


سوالات برخی خبرنگاران صدای همه را درآورده است. سوالات کلیشه‌ای، سطحی و زرد برخی خبرنگاران بازتاب‌های بدی در فضای مجازی و در بین سینماگران داشته است. کار به جایی رسیده که همه نسبت به وضعیت بی نظم نشست‌های خبری فیلم‌های جشنواره گلایه و انتقاد دارند و کسی نیست توضیحی درباره این آشفته بازار بدهد. عدم نظارت درست بر حضور خبرنگاران و حضور چهره های غیرمرتبط کار دیگر خبرنگاران زحمتکش حوزه هنر و سینما را زیر سوال برده است.

به گزارش تیتر هنر، قرار بود در این دوره جشنواره همه چیز از روی نظم و قانون برگزار شود، ولی تمام این وعده‌ها خیالی خام بود که در عمل به بی‌نظمی،‌ بی‌قانونی و رانت‌بازی عوامل برگزارکننده تبدیل شد. فضای پردیس ملت را کسانی که تا به حال یک خط مطلب سینمایی ننوشته‌اند و فقط به قصد گذاشتن چند استوری آمده‌اند پر کرد.

روابط عمومی جشنواره که پیش از شروع جشنواره اسامی داوطلبان کارت را منتشر کرد و اعلام کرد اسامی دریافت کنندگان کارت را هم اعلام می‌کند از چنین تصمیمی سرباز زد تا به ناحق سر رسانه‌های مستقل را ببرد و فضای جشنواره را بیش از همیشه رانتی و رفاقتی کند. این اقدام ناپسند جشنواره پایه‌های بی‌قانونی و بی‌نظمی را گذاشت تا از روز اول، جشنواره آبستن شرایطی غیرحرفه‌ای و نابسامان شود. در این میان نیز دبیر جشنواره و مدیران سایر بخش‌ها از پاسخ‌گویی شانه خالی کردند تا یکی از بی‌نظم‌ترین دوره‌های جشنواره فیلم فجر را شاهد باشیم.

حالا این ناعدالتی در تخصیص کارت‌های جشنواره و رفیق بازی و عدم نظارت صحیح باعث ناراحتی همه شده است. کار به جایی رسیده که رامبد جوان باید از خبرنگاران بخواهد که سوالات بهتری بپرسند و پرویز شهبازی منتقدان را به بچه مدرسه‌ای تشبیه کند. چنین وضعیت بغرنجی در نشست خبری تمام فیلم‌ها وجود داشت و فضای غیرحرفه‌ای فضای نشست‌های خبری فیلم را در برگرفته بود. از برخوردهای سلیقه‌ای و غیرحرفه‌ای مسئولان جشنواره و فضای رانتی کارمندان  انتظار این سطح نازل از برگزاری هم می‌رفت. سی و هفتمین جشنواره فجر با تمام تلخی‌ها و کاستی‌هایش خواهد گذشت ولی در تاریخ جشنواره روسیاهی آن بر عوامل برگزاری‌اش خواهد ماند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار