نامه شفیعی کدکنی به رییس دانشگاه تهران: بعد از 5سال حاضرم سالی 20 رساله دکتری را مجّاناً قبول کنم / تقدیر از اقدام دانشگاه تهران برای حذف پرداخت پول به اساتید برای قبول پذیرش رساله های دکتری

یکشنبه 29 فروردین 1395 در 22:14


استاد محمد رضا شفیعی کدکنی در نامه ای خطاب به رییس دانشگاه تهران از اقدام این دانشگاه برای حذف پرداخت پول به اساتید برای قبول پذیرش رساله های دکترای دانشجویان تشکر کرد و نوشت: «بنده به گواهی اسناد موجود، حدود پنج سال است که حاضر نشده‌ام استاد راهنمای رساله دکتری یا فوق لیسانس باشم، زیرا از گرفتن پول در این ارتباط بسیار متنفرم. »

دکتر شفیعی کدکنی، در این یادداشت آورده است:

خواستم نکته‌ای را یادآور شوم که توجه به آن از ضرورت‌های تعالی آموزش دانشگاهی است. بنده به گواهی اسناد موجود، حدود پنج سال است که حاضر نشده‌ام استاد راهنمای رساله دکتری یا فوق لیسانس باشم، زیرا از گرفتن پول در این ارتباط بسیار متنفرم. اکنون شنیده‌ام که این راه و رسم به همت حضرت‌عالی و همکارانتان در شرف حذف شدن است. به شما تبریک می‌گویم و حاضرم سالی بیست رساله دکتری را مجّاناً قبول کنم.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران نیز، در پاسخ به یادداشت دکتر شفیعی کدکنی نامه زیر را برای ایشان ارسال کرد: مرقومه ارزشمند حضرتعالی در مورد نظام یکپارچه علمی، آموزشی، پژوهشی و مالی دانشگاه ملاحظه شد. بسیار خرسندم که دانشگاه تهران همچنان مفتخر به حضور استادان گرانقدری چون جنابعالی است. بی شک حمایت آن استاد فرهیخته موجبات دلگرمی اینجانب و دیگر مسئولان دانشگاه را برای اجرایی ساختن این طرح تحوّل‌آفرین، فراهم خواهد ساخت.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار