مهدی شفیعی جایش را به شهرام کرمی داد

جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۳:۰۲


مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی در نامه‌ای ضمن خداحافظی از سمت خود از شهرام کرمی به عنوان مدیر کل جدید هنرهای نمایشی اسم برد.

به گزارش تیترهنر، از زمان تغییر وزیر در دولت دوازدهم و البته رویدادهای فجر ۳۶ تئاتر زمزمه‌های خداحافظی مهدی شفیعی از خیابان شهریار شنیده می‌شد و نام‌هایی برای تصدی پست مدیرکل هنرهای نمایشی به گوش می‌رسید که چندان نام‌ها خوشایند اهالی تئاتر نبود.

گویا پس از کش و قوس‌های فراوان و البته نامه‌ای با ۳هزار امضا در حمایت از مهدی شفیعی و حفظ او در اداره کل هنرهای نمایشی، حسینی، معاونت هنری وزارت ارشاد از شهرام کرمی برای تصدی پست مدیرکلی هنرهای نمایشی دعوت کرده است.

هنوز خبر رسمی این رویداد از سوی معاونت هنری منتشر نشده است؛ اما مهدی شفیعی در نامه‌ای ضمن بدرود با مدیریت خویش از شهرام کرمی که دو دوره از جشنواره کودک و نوجوان همدان را در زمان مدیریت شهرام کرمی به عهده داشته است، حمایت کامل کرده است.

او در نامه خود نوشته است:

«از تئاتر آموخته‌ام که به “پایان” بیندیشم و امیدوارم که در سال‌های بودن در جایگاه مدیریتی به بضاعت تئاتر با یاری و هم نفسی هنرمندان شریف و نجیب تئاتر و همکاران کوشایم، چیزی افزوده باشم. اکنون در ایستگاه آخر باید فروتنانه عرض کنم آن چه باقی است، ارزش افزودهٔ اعتماد و اعتباری است که از هم قدمی و هم نفسی با اصحاب شریف تئاتر به من ارزانی شد.

قدردانم! از التفات و الطاف شخصیتهایی که با امضاهای خویش، پیش از شخص من به شخصیت تئاتر و ارج نهادن به شاخصه‌هایی می‌اندیشند که خود خلق کرده و نگران ثبت و ثبات نقش خویش در مدیریت تئاتر بودند. من نیز این درد و دغدغه را داشتم و اکنون که این التفات با حضور هنرمندی برآمده از متن تئاتر مقارن می‌گردد، امیدوارم که کریمانه‌تر از پیش، با برادرم “شهرام کرمی” که از همکاران کوشایم در این سال‌ها بوده است، به روزگار روشن‌تری بیندیشیم.

 این سال‌ها “مدارا “را تمرین کردیم برای ” تعالی” تئاتر و امیدوارم که با جلب روزافزون حمایت دولت و قانونگذاران و حمایت مضاعف هنرمندان برای ارتقا و گسترش تئاتر در کنار هم بمانیم.

کوتاه آن که  تقارن این تغییر با حلول سال نو و بهار در راه را به میمنت دانسته و امیدوارم به نشاط طبیعت، بضاعت اندکم مشمول اغماض پروردگار هنر شود که:

بنده همان به که ز تقصیر خویش

عذر به درگاه خدای آورد

ورنه سزاوار خداوندی‌اش

کس نتواند که به جای آورد!»

باید دید با شرایط جدید و امضای ۳هزار هنرمندی که نشان می‌دهد با معاونت هنری همراه نیستند، چینش معاونان کرمی در مرکز چه خواهد شد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار