مستند «مادر مهاجر» در شبکه پرس تی وی

سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۸


تصویری از «مادر مهاجر» در شبکه پرس تی وی نقش می بند

تولید مستند «مادر مهاجر» از مجموعه برنامه «عکس هایی که جهان را تکان می دهد» (Pictures that shake the world) در شبکه پرس تی وی پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این مستند که به کارگردانی و تهیه کنندگی کیانوش الطافی تولید شده و در نوبت پخش قرار دارد، به بررسی عکس معروف دوروتی لانگ، عکاس روزنامه سانفرانسیسکو می پردازد.
مستند «مادر مهاجر» عکس تاریخی گرفته شده توسط لانگ در سال ۱۹۳۶ را مورد بررسی قرار می دهد. این عکس مادری به نام «فلورانس اونز تامسون» و فرزندانش را نشان می دهد که به مشهورترین چهره و نماد فقر شدید در دوران رکود بزرگ آمریکا تبدیل شد.
وی همراه با خانواده بی بضاعت خود در اردوگاه «نیپومو» به سر می برد که سوژه عکاسی دوروتی قرار گرفت.
فلورانس که از نژاد سرخ پوستان آمریکاست، در زمان عکس ۷ فرزند و فقط ۳۲ سال سن داشته و کارگر مهاجری در مزرعه نخود بوده که مانند بسیاری دیگر از مهاجران روزگار را به سختی سپری می کرده است.
گفته می شود وی به شرطی اجازه داده عکاس از او عکس بگیرد که در جایی منتشر نشود و دوروتی هم قبول می کند؛ اما چیزی نمی گذرد که عکاس قولش را زیر پا گذاشته و عکس را در روزنامه سانفرانسیسکو منتشر می کند. بازتاب این عکس آنقدر زیاد بود که دولت فدرال بلافاصله پس از انتشار آن ۹۹۷۹ کیلوگرم مواد غذایی به اردوگاهی که فلورانس و بچه هایش در آن بودند، می فرستد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار