محمدرضا شفیعی کدکنی به عیادت زبانشناس پیشکسوت رفت

یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۷


محمدرضا شفیعی کدکنی استاد زبان و ادبیات فارسی و از شاعران مطرح، با حضور در منزل محمدرضا باطنی، زبانشناس پیشکسوت که مدتی است از بستر بیماری رهایی یافته، عیادت کرد.

به گزارش تیترهنر، محمدرضا باطنی که جمعه دو هفته پیش (۷ اردیبهشت) به علت پایین آمدن فشار خون و به تشخیص پزشکان در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود، چند روزی است که از بیمارستان به منزل باز گشته و دوران نقاهت را  سپری می‌کند.

محمدرضا شفیعی کدکنی عصر روز شنبه با حضور در منزل باطنی، از وی عیادت کرد. در این دیدار که دو ساعت به طول انجامید و ایرج پارسی‌نژاد و علی دهباشی هم حضور داشتند، دو استاد از  ایام دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و تاسیس گروه زبانشناسی توسط دکتر محمد مقدم و روش کار او خاطراتی بیان کردند.

در عیادت شفیعی کدکنی از باطنی، همچنین از دکتر هرمز میلانیان و دیگر دانشجویان دوره اول زبانشناسی که هم اکنون از استادان بنام این رشته در دانشگاههای ایران هستند، یاد شد.

شفیعی‌کدکنی از سال‌های تدریس باطنی و روش کار و تدریس و جدیت او در امور علمی به همراه روحیه عدالت طلبانه و حق‌جویی وی یاد و اشاره کرد به مناسبتی در چند جلسه درس زبانشناسی دکتر باطنی حضور داشته و اینکه خاطره مطالبی که در آن ساعات کلاس مطرح می‌کرد، با است و به یاد دارد.

در بخشی دیگر از این دیدار، باطنی از پزشکان خود، دکتر میر مجلسی، دکتر جزایری و دکتر قباد اظهار رضایت کرد و همچنین گفت: از چند روز دیگر نگارش مقاله‌ای را برای شماره آینده بخارا آغاز می‌کنم.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار