علاقه امریکایی‌ها به شعر بیشتر از همیشه شده است

سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۸:۰۱


سازمان موقوفه ملی هنرهای آمریکا نتایج تحقیقات اخیرش را درباره علاقه ادبی هنری مردم آمریکا را در یک دهه اخیر منتشر کرده است. به گفته این تحقیقات مردم این کشور به طور روزافزون به سمت کتاب‌های شعر روی می‌آورند.
به گزارش تیترهنر به نقل از یواس‌ای تودی، موقوفه ملی هنرها از سازمان‌های مستقل حکومت فدرال ایالات متحده آمریکا است که فعالیت تخصصی آن حمایت از برنامه و پروژه‌های هنری در سراسر این کشور است. این سازمان نتیجه تحقیقات میدانی خود را منتشر کرده است که می‌گوید در این کشور مردم برای تفریح داستان نمی‌خوانند.

سازمان موقوفه ملی هنرهای آمریکا نتایج تحقیق خود را تحت عنوان علاقه هنری و ادبی آمریکایی‌ها در بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۷ منتشر کرده است که طبق آن گفته می‌شود مردم در این کشور بیشتر از داستان شعر را برای تفریح انتخاب کرده‌اند.

طبق این تحقیق آمار کسانی که اوقات فراغت خود را کتاب داستان خواندند در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۲درصد بوده است درحالیکه این رقم در سال ۲۰۱۲ رقمی در حدود ۵۲درصد و در سال ۲۰۰۲ حدود ۵۶درصد بوده است.

سازمان هنرها در گزارش خود به این نکته نیز تاکید می‌کند که خواندن داستان برای تفریح در حالی کاهش یافته که خواندن کتاب‌های شعر افزایش محسوسی داشته است به طوری که می‌توان گفت جای داستان را در سبد تفریحی مردم آمریکا پر کرده است. طبق آمارهای این سازمان در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۲۶ میلیون آمریکایی برای تفریح کتاب داستان خواندند ولی بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ طرفداران کتاب‌های شعر تقریباً دو برابر شده است.

در آمارهای سازمان موقوفه هنرها این مسئله قابل توجه است که شاعران زن در آمریکا نسبت به شاعران مردم بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند. میزان رغبت به شاعران زن در سال ۲۰۱۲ حدود ۸درصد بود درحالیکه این رقم در سال ۲۰۱۷ به نزدیک ۱۵درصد رسیده بود.

سانیل اینگار مدیر بخش تحقیقات سازمان موقوفه هنرهای آمریکا گسترش شبکه‌های اجتماعی و ظهور شاعران جوان در ادبیات معاصر آمریکا را علت اصلی گرایش مردم این کشور به کتاب‌های شعر عنوان می‌کند. اینگار امیدوار است کتاب‌های شعر بیشتر از این در بین مردم عادی خوانده شود. وی از برنامه‌های موقوفه هنرهای آمریکا برای افزایش چاپ کتاب‌های شعر و هنر خبر داد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار