نخستین واکنش عباس کیارستمی به زلزله رودبار چه بود؟

دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ در ۱۸:۰۷


بابک احمدپور بازیگر فیلم «خانه دوست کجاست»‌ به مرور خاطرات عباس کیارستمی از زلزله رودبار پرداخت.

به گزارش تیترهنر، احمدپور با فیلم «خانه دوست کجاست»‌ شهرتی جهانی پیدا کرد. او و برادرش ساکن روستای کوکر بودند که زلزله رودبار جان بسیاری از دوستان شان را گرفت.

احمدپور درباره واکنش کیارستمی هنگام وقوع زلزله رودبار می‌گوید:« کیارستمی در پاریس بود و همان شب کابوس می‌بیند که زلزله آمده است. وقتی خبر زلزله رودبار را شنید، سریع به تهران آمد. من و احمد تهران بودیم. ما در یک برنامه رادیویی، مصاحبه داشتیم و برای همین پنجشنبه بعدازظهر به سمت تهران راه افتادیم که همان شب زلزله آمد. آقای کیارستمی نمی‌دانست که ما تهران هستیم. ببینید چه آدم بزرگی بود و نوع نگاهش فرق داشت؛ حتی با آدمی که چای می‌نوشید، حرمت او را نگه می‌داشت و همیشه جویا و پیگیر او بود. از آنجایی که او سه ماه در کوکر بود و فیلم ساخته بود، به نوعی نسبت به مردم آنجا دلبستگی پیدا کرده بود و احساس مسئولیت داشت. وقتی در پاریس خبر زلزله را شنید، خیلی سریع به تهران برگشت و برای پیداکردن ما راهی رودبار شد. خودش می‌گفت آن شب دلم طاقت نیاورد و تصمیم گرفتم خیلی سریع به ایران برگردم و بروم ببینم بچه‌ها کجا هستند و چه می‌کنند.»

احمدپور معتقد است کیارستمی به واسطه فیلم «خانه دوست کجاست»‌ جان او و برادرش را نجات داده است. چرا که هنگام زلزله آمدن آنها برای مصاحبه به تهران آمدند و در زادگاهشان حضور نداشتند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار