شهرام کرمی هم حریف «بینوایان» لاکچری نشد: یکسان سازی قیمت نداریم

سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ در ۱۳:۳۴


مدیر اداره کل مرکز هنرهای نمایشی گفت: برای قیمت‌گذاری بلیت‌های نمایش، نرخ‌ها یکسان نخواهد شد بلکه بنا بر درجه‌بندی سالن و درجه کیفی خود اثر،‌ قیمت نمایش‌ها تعیین می‌شود.

به گزارش تیترهنر،‌ چندی است که بحث قیمت‌گذاری بلیت‌های  نمایش در حوزه تئاتر حاشیه ساز شده است و مسئولان خانه تئاتر، مرکز هنرهای نمایشی را به تکاپو انداخته تا اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در رابطه با لاکچری شدن تئاتر اخطار داده است.

در این رابطه مدیر اداره کل مرکز هنرهای نمایشی مدتی است که صحبتی در زمینه ایجاد یک شورای صنفی و آیین نامه قیمت گذاری بلیت‌های تئاتر کرده است.

شهرام کرمی در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: در حال تدوین نظام‌نامه شورای صنفی هستیم،‌ تدوین این نظام‌نامه ضرورت دارد، باید خیلی پیش‌تر از این برای چنین نظام نامه‌ای اقدام می‌شد تا بتواند به بحث قیمت‌گذاری بلیت‌های تئاتر ورود کند.

وی در ادامه افزود: این آیین نامه قرار است منسجم و صرفا برای نرخ‌گذاری بلیت‌های تئاتر باشد. امیدواریم به زودی مراحل تصویب و تشکیل شورا و تدوین نظام نامه طی شود و ما شاهد وضع مقررات و نرخ گذاری مشخص در سالن‌های نمایشی باشیم.

*نرخ بلیت تئاتر یکسان نخواهد شد

وی  در پاسخ به این سؤال که آیا نرخ بلیت‌های تئاتر در تمامی سالن‌ها یکسان خواهد شد، گفت: خیر چنین امکانی وجود دارد چرا که ما بنا به درجه سالن و اثر آن را متغیر تدوین خواهیم کرد. یک سالن درجه «الف» با یک سالن درجه «ج» متفاوت است ما چنین موضوعی را در نرخ‌گذاری بلیت سینما هم شاهد هستیم، سالن‌هایی با درجات مختلف الف، ب و ج وجود دارد.

کرمی با تأکید بر اینکه نظام نامه قیمت گذاری با برنامه ریزی منسجم و با در نظر گرفتن همه جوانب تدوین خواهد شد، توضیح داد: اساسا تشکیل نظام و شورای صنفی برای رسیدن به یک سند است.

*تذکر کتبی به تهیه کننده «بینوایان»

وی درباره نرخ‌گذاری بلیت نمایش «می سی سی پی» گفت: از همان چند هفته قبل ما تلاش کردیم با تعامل  و گفت‌وگو با خود هنرمندان تعاملی مشکلات را حل کنیم خوشبختانه این اتفاق هم افتاد خود کارگردان و سالن دار نمایش «می سی سی پی» با ما همکاری کردند تا نرخ متعادلی برای نمایش تنظیم شود. پس از این هم تا زمانی که نظام نامه تدوین شود همین روند را طی خواهیم کرد.

مدیرکل هنرهای نمایشی در نهایت درباره تبلیغات بدون مجوز نمایش بینوایان نیز گفت: این تبلیغات بدون مجوز و آیین نامه ما صورت گرفته و تذکر شورای نظارت به تهیه کننده کتبی اعلام شده است با توجه به اینکه تهیه کننده کار سابقه نداشته، به همین دلیل به تذکر کتبی اکتفا شده است،‌ تا در صورتی که در کارهای بعدی یا همین کار برخلاف آیین نامه فعالیتی انجام شود برخورد جدی تر صورت گیرد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار