«شب دهم» و «سفر سبز» آخر هفته در تلویزیون

چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۴


سه سریال «شب دهم»، «سفر سبز» و «معصومیت از دست رفته» سه روز پایانی هفته از شبکه چهار پخش می‌شوند.

به گزارش تیترهنر، شبکه چهار سیما که در دهه اول محرم هر روز یک سریال خاطره انگیز محرمی را در قالب برنامه «ردپای عشق» به روی آنتن می‌برد، از امروز (۲۱ شهریور ماه) تا روز جمعه به ترتیب سه سریال «شب دهم» ساخته حسن فتحی، «سفر سبز» محمدحسین لطیفی و «معصومیت از دست رفته» داوود میرباقری را در قالب سینمایی‌های ۱۰۰ دقیقه‌ای به نمایش درمی‌آورد.

«شب دهم» مجموعه‌ای تلویزیونی به کارگردانی حسن فتحی است که در سال ۱۳۸۰ ساخته و به مناسبت ماه محرم در نوروز سال ۱۳۸۱ از شبکه یک پخش شد. محور اصلی «شب دهم» پرداختن به آیین تعزیه است. آن هم در مقطعی از تاریخ که از طرف حکومت رضاخان، اجرای تعزیه و برگزاری هر نوع عزاداری برای امام حسین (ع) ممنوع شده بود. از شب دهم به عنوان یکی از ماندگارترین سریال‌های مناسبتی محرم یاد می‌شود و در ۱۷ سال گذشته به کرات از شبکه های مختلف سیما پخش شده است.

«سفر سبز» به کارگردانی محمدحسین لطیفی در آذر ماه ۱۳۸۱ از شبکه ۳ پخش شد.

قصه اصلی این سریال درباره شخصیت جوانی ایرانی الاصل بنام دانیل با بازی پارسا پیروزفر است که برای یافتن والدین خود بعد از بیست و هفت سال زندگی در آلمان به ایران سفر می‌کند. او از سه سالگی به عنوان فرزندخوانده زوجی نیکوکار به آلمان رفته و مدتی است که خواب عجیبی می‌بیند که فکر و ذهنش را درگیر کرده است. ورود دانیل به ایران همزمان با آغاز ماه محرم و عزاداری‌های امام حسین(ع) است.

سریال «معصومیت از دست رفته» به کارگردانی داوود میرباقری برای نخستین بار در سال ۱۳۸۲ از شبکه سوم سیما به روی آنتن رفت.

«معصومیت از دست رفته»، پنجمین سریال داود میرباقری بود. او پیش از این سریال، سریال‌های مسافرگمنام، گرگ ها، رعنا و امام علی را ساخته بود. داستان سریال، ماجرای شوذب، خزانه دار کوفه در زمان ابن زیاد را روایت می‌کند. مردی که قبلا از یاران امام علی ع بوده  و حالا به امویان پیوسته بود. شوذب بین عشق به ماریای نصرانی و حمیرای یهودی، گیر کرده است.

«ردپای عشق» به تهیه‌کنندگی حسین مروی با ساختار مستند نریشن هر روز ساعت ۱۱ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۲ بامداد بازپخش می‌شود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار