سی و چهارمین نشست « آیین آواز» به بررسی«اخلاق در هنرآواز» می پردازد

یکشنبه 26 خرداد 1398 در 12:02


سی و چهارمین نشست تخصصی « آیین آواز» با حضور معصومه مهرعلی مدرس و حشمت الله ریاضی نویسنده و مولوی پژوه با موضوع «اخلاق در هنر آواز» سه شنبه ۲۸ خرداد ساعت ۱۸ در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش تیتر هنر، در این نشست لطفعلی سیلانی در دستگاه سه گاه با همراهی نیما سیلانی بربّط، حسن رستگاری ساز تار، حمیدرضا معین تمبک به اجرای آواز می پردازد.

آواز امیرحسین رحمتی از شاگردان محسن کرامتی در دستگاه همایون با همراهی نوازندگان مجید رهنما (نی)، میلاد میری (تار)، وحید علیزاده ساز تمبک بخش دیگر این نشست است.

محمد باقری درگاه خواننده ی اهل اصفهان نیز با همراهی سعید خرم جو نوازنده تار، آواز مرکبی را در دستگاه های نوا و سه گاه اجرا می کند.

همچنین حامد شکر اللهی خواننده ی جوان در دستگاه شور با اشعاری از زنده یاد شهریار و همراهی داریوش قانع (نوازنده نی)، محمد مهدی گرجی (سه تار) آواز می خواند . اجرای قطعه ضربی نیاز، تصنیف ماه من توسط این گروه بخش دیگر این برنامه است.

 سلسله نشست های تخصصی آموزشی«آیین آواز» نزدیک به سه سال است توسط باشگاه موسیقی ارسباران با هدف پاسداشت آواز ایرانی، احیای این هنر، تجلیل از چهره های موسیقی آوازی ایران، معرفی استعدادها ، آوازخوان های گمنام یا کمتر شناخته شده هنر آواز در این فرهنگ سرا اجرا می شود و همچنین این برنامه امسال در نظر دارد به چهره های جوان و توانمند این عرصه نیز بپردازد.

حضور در سلسله نشست های «آیین آواز» برای عموم آزاد است .

علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان دکتر شریعتی، سیدخندان، خ جلفا مراجعه کنند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار