سفر به مالزی و چند نکته مهم

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۶:۲۳


اگر تصمیم گرفته‌اید به پایتخت مالزی سفر کنید، مطمئن باشید تصمیم اشتباهی نگرفته‌اید. سفر به کشوری استوایی و مسلمان که اشتراکاتی با کشورمان دارد، تجربیات گرانبهایی را در اختیارتان قرار خواهد داد. پس برای سفر به مالزی هیچ تردیدی به دلتان راه ندهید و خودتان را برای لذت بردن از یک سفر زیبا آماده کنید.

بعد از انجام کارهای مقدماتی و ابتدایی مثل تبدیل کردن ریال به رینگیت مالزی، باید خودتان را اماده یک سفر طولانی هشت ساله آماده کنید. اگر پروازتان به سمت کوالالامپور مستقیم باشد، هشت ساعت روی آسمان خواهید بود و همین موضوع شاید کمی خسته‌کننده به نظر برسد. پس برای گذر زمان در هواپیما و سرگرم کردنتان پیش از سفر فکری کنید. برداشتن یک کتاب، مجله یا گوش دادن به موسیقی می‌تواند خودتان را سرگرم کنید. اگر اهل کنجکاوی و هیجان باشید با نگاهی به پنجره هواپیما و مشاهد مناظر طبیعی که از آنها عبور خواهید کرد، هیچ‌گاه احساس خستگی نخواهید کرد. اگر هم از آن دسته افرادی هستید که راحت خوابتان می‌برد با تهیه کردن یک بالش دور گردنی خواب راحتی برای خودتان رقم بزنید.

اگر سرمایی هستید یا در فصل سرد می‌خواهید به مالزی سفر کنید باید تمام لباس‌های گرم‌تان را از چمدان در بیاورید چون قرار است به یک کشور یک فصل، با آب و هوایی شرجی و گرم سفر کنید. هوا در ساعاتی از روز بقدری گرم می‌شود که با یک تی‌شرت نخی و نازک کاملا خیس خواهید شد. با اینکه هر روز معمولا باران می‌بارد ولی این بارش باعث خنک شدن هوا نمی‌شود. به همین خاطر در استخرها و جاهای عمومی شیر آب گرم وجود ندارد و مردم محلی با آب ولرم یا آب خنک دوش می‌گیرند. همچنین این را بدانید به خاطر مسلمان بودن مردم مالزی، تمام امکانات بین راهی برای خواندن نماز وجود دارد. یعنی در میانه راه دوش‌هایی برای شست‌وشو و غسل کردن در نظر گرفته‌اند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. یا محل‌هایی مثل فرودگاه جایی برای دوش گرفتن دارند و اگر برای رسیدن به هواپیما تاخیر کردید و فرصت دوش گرفتن پیدا نکردید، می‌توانید با خیال راحت دوش‌تان را بگیرید.

هوای گرم و شرجی شهر، از همان زمان پیاده شدن از هواپیما و قدم گذاشتن در فرودگاه به صورتتان می‌خورد. اولین خوشامدگویی را همین جا خواهید گرفت. مردم مالزی آدم‌هایی پیچیده نیستند. زبان انگلیسی را با لهجه محلی‌شان صحبت می‌کنند که شاید در چند ساعت اول خیلی متوجه حرف‌هایشان نشوید ولی رفته رفته گوش‌تان به شنیدن حرف‌هایشان عادت می‌کند.

مالزیایی‌ها مردمی سخت‌کوش، مهربان و تا جایی که بتوانند کار راه انداز هستند( البته هر جایی آدم‌های بد و کلاهبردار دارد) ولی عمومیت مردم‌شان افرادی صادق و درست هستند. مثلا اگر جایی راهی گم کنید یا به مشکلی بر بخورید با حوصله و آرامش جوابتان را می‌دهند.

مسلمان و غیرمسلمان، با حجاب و بی‌حجاب به راحتی و در نهایت آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند و کسی کاری به کسی ندارد. مالایی‌ها،‌ هندو‌ها و چینی‌ها بیشترین نژاد تشکیل‌دهنده در مالزی هستند و دین‌های اسلام و بودایی هم بیشتر طرفداران را دارد. در این کشور همانطوری که کسی را با یک شلوارک می‌بینید در کنارش شخص دیگری را با پوشش اسلامی مشاهده خواهید کرد و همه در نهایت راحتی و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند. مالزیایی‌ها افرادی سخت‌کوش و بی‌آزار هستند. به شب‌نشینی و رستوران رفتن علاقه زیادی دارند و خیلی زندگی را سخت نمی‌گیرند.

برای گشت و گذار در کوالالامپور حتما یک برنامه مشخص داشته باشید چرا که به دلیل وسعت شهر و ازدیاد مکان‌های دیدنی و توریستی بدون برنامه برای گشت و گذار وقت کم می‌آورید. بهترین راه‌حل برای توریست‌ها گرفتن هتل در نزدیکی خیابان اصلی و مرکزی شهر به اسم «بوکیت بینگتام» است.

این خیابان توریستی‌ترین خیابان کوالالامپور است. مراکزی خرید و رستوران‌های فراوانی دارد و شب‌ها پر از موسیقی و نور می‌شود. همچنین ایستگاههای مونوریل در نزدیکی خیابان هستند و از آنجا به هر جایی که بخواهید می‌توانید بروید. همچنین اتوبوس‌های توریستی برای گردشگران خارجی به صورت رایگان از این خیابان عبور می‌کنند. سیستم حمل و نقل عمومی در کوالالامپور قوی و ارزان است و با اتوبوس و مونوریل به هر جایی که بخواهید می‌توانید سفر کنید. اگر نخواستید تاکسی به وفور یاد می‌شود

رانندگی‌ها در این شهر با کشورهای پیشرفته تفاوت دارد. از ایرانی‌ها بهتر رانندگی می‌کنند ولی در رانندگی خیلی قانون‌مدار نیستند،‌ به خصوص رانندگان هندی.

هزینه ارتباطات در مالزی ارزان است و برای شارژ کردن سیم‌کارتتان خیلی هزینه نکنید.

اگر بچه همراه ندارید می‌توانید از رفتن به جاهایی مثل باغ وحش و اکواریوم صرف نظر کنید. چیزی از دست نخواهید داد. جای آن می‌توانید به مناطق بکر شهر بروید.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار