سفر به قزوین موضوع اولین قسمت مستند ایران‌گردی «بیابوم»

یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۳:۳۰


مستند ایران‌گردی «بیابوم» از آی‌فیلم فارسی به‌نمایش گذاشته  شد.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی شبکه آی فیلم، برنامه «بیابوم» به تهیه کنندگی سیدمهدی حسینی در گروه تولید این شبکه ساخته شده و در قسمت اول به قزوین سفر کرده است.

بر اساس این گزارش، تهیه‌کننده این برنامه گفت: در این مستند ۹۰ قسمتی، به موضوعات مهمی از جمله معرفی جاذبه‌های گردشگری کمتر دیده شده، معرفی راه‌های مختلف سفرکردن و رسیدن به این جاذبه‌های گردشگری و دیگری ثبت و احیای غذاهای محلی ایرانی، بازی‌های بومی‌محلی و آداب‌و‌رسوم اقوام ایرانی می پردازیم.

حسینی که اجرای «بیابوم» را هم برعهده دارد، افزود: در هر استان سه نقطه گردشگری را برای معرفی درنظر گرفته‌ایم. اما این سه نقطه را پشت سر هم به‌نمایش نمی‌گذاریم؛ به صورتی که هر چند قسمت یک بار دوباره به شهر قبلی برگردیم.

وی تصریح کرد: چون یکی از بخش‌های این برنامه معرفی چهره‌های فرهنگی، هنری و … استان مدنظر است، در قسمت‌های آینده قرار است در هر بخش یکی از بهترین مجری‌های همان استان نیز به برنامه اضافه شود.

مجری مستند «بیابوم» با بیان اینکه در اولین قسمت به استان قزوین سفر کرده‌، ابراز کرد:از جاذبه‌های این برنامه این است که ما به‌صورت ویژه به غذاهای سنتی ایرانی می‌پردازیم که توسط مادربزرگ‌ها و مادرهایی طبخ می‌شوند که سال‌ها در آن روستا در خانه‌های قدیمی این غذاها را درست کرده‌اند.

در بخش نهایی برنامه‌ که حدود هفت دقیقه است، از شهر به روستایی می‌رویم که خانه بوم‌گردی دارد و نحوه اقامت مسافر در این خانه‌ها را به‌نمایش می‌گذاریم.

مستند ایران‌شناسی «بیابوم» شنبه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن قرار می‌گیرد و در ساعت ۰۶:۳۰ روز یکشنبه بازپخش می‌شود.

۲ نظر برای “ سفر به قزوین موضوع اولین قسمت مستند ایران‌گردی «بیابوم» ”

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار