سفر به اهر و اردکان با برنامه «ایران» هیسپان تی‌وی

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۵:۰۵


برنامه «ایران» شبکه هیسپان تی وی که هر هفته در قالب گزارش‌هایی متنوع، زیبایی ها و جاذبه های تاریخی و فرهنگی کشور ایران را برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان به نمایش می گذارد، این هفته مخاطبان خود را به شهرستان اهر در آذربایجان شرقی برده و در بخش دوم، آن‌ها را میهمان شهرستان اردکان یزد خواهد کرد.

به گزارش تیتر هنر، در بخش نخست برنامه «ایران»، طاهره بدخش خبرنگار این شبکه به معرفی  شهرستان اهر یزد که جزو یکی از مناطق گردشگری استان آذربایجان شرقی محسوب می شود، خواهد پرداخت.

وجود تپه ها، مساجد، مقبره ها، قلعه ها و کاروان‌سراها از پیشینه تاریخی شهرستان اهر حکایت دارند که در کنار زیبایی هایی همچون جنگل های ارسباران، چشمه های آب معدنی، تالاب ها و صنایع دستی، زیبایی های این منطقه را دوچندان می کنند.

در ادامه این برنامه، بینندگان با طاهره بدخش همراه و مسافر شهرستان اردکان یزد خواهند شد. شهری که از آن به عنوان قلب کویر مرکزی ایران یاد می شود و با جاذبه هایی همچون کوچه پس‌کوچه های مسقف، منار جنبان خرانق، غاز اشکفت یزدان، قلعه خرانق، پارک ملی سیاه‌کوچه و مسجد جامع اردکان تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای مسافران رقم خواهد شد.

برنامه «ایران» که در شبکه پرس تی‌وی، تولید و به صورت زبانگردانی از شبکه هیسپان تی‌وی پخش می شود، یکشنبه ها ساعت ۰۷:۴۵ دقیقه به روی آنتن این شبکه خواهد رفت و در ساعات ۱۲:۳۰ و ۱۸:۳۰ همان روز بازپخش خواهد شد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار