سعید کنگرانی از بازی در «ازدواج به سبک ایرانی» چه احساسی داشت؟

یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ در ۱۳:۴۸


سعید کنگرانی در گفت‌وگویی پیش از درگذشتش، از تجربه بازی در فیلم «ازدواج به سبک ایرانی» و تفاوت‌های بازی بازیگران فعلی با سینمای قدیم سخن گفت.

به گزارش تیترهنر، کنگرانی درباره بازی در «ازدواج به سبک ایرانی» گفت: زمانه عوض شده بود. صدا سرصحنه مد شده بود. یک متر و معیارهایی بین صداگذار، صدابردار و بازیگر درست شده بود. بازی دزدی هم زیاد بود. تجربه بسیار بدی داشتم. ببخشید این را می‌گویم. اصلا بازیگردان یعنی چه؟ کجای جهان می‌بینید که بازیگردان داشته باشند. بعد بازیگردان برمی‌گردد با کمال وقاحت جلوی دوربین به بازیگر می‌گوید بیا این والیوم را بگیر و بخور. یا این کدئین را بگیر و بخور.حالت و بازی‌ات خوب خواهد شد. این یعنی بازیگردانی؟

کنگرانی در گفت‌وگویش با سینما و ادبیات درباره گسست تاریخی بین چند نسل از بازیگران و سینماگران بیان کرد: آن گسست را کاملا احساس کردم. در این سینمایی که امروز شما می‌بینید بدل‌زنیمان رسوای رسواست. مثل جنس بدل چینی. اینکه چون نمی‌توانند بهروز وثوقی تولید کنند، بدل بهروز وثوقی را می‌سازند. بدل سعید کنگرانی را می‌سازند. مثل بدل صدا در خوانندگی. وقاحت تا همین اندازه بس که یک نفر هنوز چهار تا فیلم بازی نکرده می‌گوید اگر قیصر آقای بهروز وثوقی را به من داده بودند، ایشان را در جیبم می‌گذاشتم.

وی همچنین از بازی در آخرین تئاترش انتقاد کرد و گفت: «نیرنگ‌های اورنگ» را در شان خودم ندیدم. دیدم در سیستمی دارم کار می‌کنم که معلوم نیست هر کسی تکلیفش چیست. می‌گویند دوربین و موبایل روشن نیاورید پشت صحنه. من بازیگر قدیمی هم تلفنم را خاموش می‌کنم، اما بعد می‌بینم طرف آمده پشت صحنه و دارد از من فیلم می‌گیرد و با موبایلش حرف می‌زند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار