سالی که فروش کتاب‌های سیاسی در آن بالا رفت

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ در ۱۵:۲۶


گروه تحقیقاتی آماری آمریکایی ان پی دی (NPD) اعلام کرد در سال جدید فروش کتاب‌های سیاسی در بین کتاب‌های مستند بیشترین سهم فروش را داشته است.
به گزارش تیترهنر به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، گروه تحقیقات آماری ان‌پی‌دی (NPD) اعلام کرده در چهار ماه ابتدای سال ۲۰۱۸ میزان کتاب‌های مستند افزایش یافته است که سهم بیشتری از این کتاب‌ها را کتاب‌های سیاسی تشکیل می‌دهد.

گروه ان‌پی‌دی یکی از بزرگترین شرکت‌های تحقیقاتی در حوزه آمارهای مربوط به فروش بازی‌های رایانه‌ای و همچنین کالاهای فرهنگی مثل کتاب است. این شرکت هر سال آمارهای دقیقی از میزان فروش کتاب‌خوان‌های الکترونیک نیز ارائه می‌کند.

این گروه در گزارشی که در سایت خودش منتشر کرد از افزایش فروش کتاب‌های سیاسی در ماه‌های ابتدایی سال جاری خبر داد که در راس آن‌ها کتاب «آتش و خشم» مایکل ولف قرار داشته است. بر اساس این گزارش نزدیک به ۴درصد رشد در فروش کتاب‌های سیاسی دیده می‌شود.

یک وفاداری بالاتر: حقیقت، دروغ و رهبری عنوان کتاب سیاسی دیگری است که خاطرات جیمز کومی رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا در مقام بعدی فروش کتاب‌های سیاسی قرار دارد. این کتاب به عنوان یکی از ۱۰ کتاب مهم سال ۲۰۱۸ شناخته شده است.

در این کتاب، جیمز کومی اطلاعات ناشنیده‌ای را درباره جنبه‌های تاریک سیاست‌های آمریکا ارائه می‌دهد و به بررسی ویژگی‌های رهبری اخلاقی می‌پردازد و پس از بررسی ساختار خانواده‌های مافیایی در آمریکا و دیدگاه سران مافیا نشان می‌دهد.

به گفته گروه ان‌پی‌دی کتاب خشم و آتش در سال ۲۰۱۸ حدود ۹۹۳هزار نسخه فروش داشته است درحالیکه این رقم برای کتاب جیمز کومی حدود ۵۶۲هزار نسخه بوده است.

در بین کتاب‌های سیاسی که در مقام‌های بعدی فروش قرار دارند، کتاب نوشته شده توسط هیلاری کلینتون مشهورتر از بقیه است. کتاب «چه رخداد» کلینتون در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۱۰هزار نسخه فروخته بود.

گفتنی است میزان فروش کتاب‌های سیاسی در فرمت الکترونیک نیز از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است. گروه آماری میزان فروش این کتاب‌ها را در سال جاری با رشد ۲۲درصدی نسبت به سال گذشته ارزیابی کرد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار