رونمایی آلبوم موسیقی باطنین «آواز باران» در ارسباران

سه شنبه 18 تیر 1398 در 12:38


آلبوم موسیقی« آواز باران» با آهنگسازی هوشنگ فراهانی و آواز فاروق کسمایی جمعه ۲۱ تیر ساعت ۱۶ با حضور فعالان شعر و موسیقی در فرهنگ سرای ارسباران رونمایی می شود.

به گزارش تیتر هنر، آلبوم موسیقی «آواز باران» اثردیگری از هوشنگ فراهانی است که براساس احساسی سیال برروی اشعار و صدای فاروق کسمایی شکل گرفته و تنظیم این اثر را می توان تجربه ای دیگر در ساخت موسیقی ارکسترال بر روی اشعاری با وزن آزاد در موسیقی ایرانی دانست.

همچنین آوازهایی که با بیانی نوین، بهره گیری از فراز و فرودهای موسیقی کلاسیک ایرانی و اشعاری با مضامین ستایش جاودانگی عشق، مجموعه آواز باران را از دیگر نمونه های پیشین متمایز می سازد.

مجموعه«آواز باران» مشتمل بر ۶ اثر بارنگ آمیزی سازها و ایجاد فضایی بدیع است . تلاش برای توصیف فضای شعر در قالب موسیقی و تنظیم برای سازهای زهی با همراهی سازهای بادی چوبی و برنجی از دیگر ویژگی های این اثر است و توانسته این آلبوم موسیقی را به موسیقی توصیفی در بیان مفاهیم شعر نزدیک نماید.

آلبوم موسیقی «آواز باران» از سوی انتشارات آوای چکاد منتشرمی شود.

ورود در این برنامه برنامه عموم آزاد است.

فرهنگ سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خ جلفا است وشماره های ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸  برای آگاهی بیشتر اعلام می شود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار