روزی دیگر با سلام آلبانی شبکه بالکان

پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۳:۱۴


«سلام آلبانی»، ویژه برنامه فرهنگی هنری و دریچه ارتباطی مردم آلبانی با فرهنگ و تمدن ایرانی، هر روز از کانال بالکان شبکه سحر به روی آنتن می رود.
به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، کانال بالکان شبکه سحر علاوه بر انعکاس اخبار و تحلیل های مهم جهانی، در کنداکتور خود برنامه‌هایی در حوزه سرگرمی و تفریحی، فیلم و سریال برای مخاطبان منطقه بالکان پخش می کند و «سلام آلبانی« از جمله برنامه های شاخص این حوزه است که در قالب ترکیبی گفت و گو محور به روی آنتن می رود.
این برنامه به تهیه کنندگی سعید دیانتی و اجرای عطا رجبی تنها برنامه ای است که آلبانیایی زبان های منطقه بالکان را مورد مخاطب خود قرار می دهد.
«سلام آلبانی» با بررسی اخبار طنز شبکه های مجازی، معرفی متفکر و شاعر پارسی گوی و تحول آفرین آلبانیایی، «محمدنعیم فراشری» مداح امام حسین(ع)، معرفی فرهنگ ایرانی و ایرانگردی و ارتباط زنده از طریق اسکایپ، توانسته است مخاطبان بسیاری را همراه کانال بالکان کند.
از آنجایی که کشورهای منطقه بالکان به عرفان، ادبیات و شعر علاقه خاصی دارند و بسیاری از شعرای بوسنی و هرزگوین، شعرهای زیادی به فارسی سروده اند، می توان گفت عنصر اصلی پیوند معنایی در شبکه جهانی سحر همین «قلمروی فرهنگی» است که در «سلام آلبانی« رنگ و عطری رسانه ای به خود می گیرد.
محسن سوهانی، مدیرکانال بالکان شبکه جهانی سحر پیش از این درخصوص مزیت برتر اشتراکات عرفان و ادبیات به عنوان شاه کلید ورود رسانه ای به منطقه و یکی از مهم ترین راهبردهای این شبکه در حوزه بالکان یاد کرده بود.
برنامه «سلام آلبانی» هرروز ساعت ۱۶ به مدت ۳۰ دقیقه از آنتن کانال بالکان شبکه جهانی سحر پخش می شود.
گفتنی است در هر ماه حدود ۱۲ ارتباط مستقیم و زنده از طریق اسکایپ پخش می شود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار