روایت‌های مختلف از هزینه‌های فصل اول «شهرزاد»/ نقل‌قول‌های متناقض سرمایه‌گذار و کارگردان

شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ در ۱۳:۰۲


محمدهادی رضوی سرمایه گذار فصل اول «شهرزاد» و حسن فتحی کارگردان این سریال روایت‌های متناقضی از شیوه کار وافزایش و کاهش هزینه‌ها دارند.

به گزارش تیترهنر، رضوی در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه وقتی حرف از پولشویی به میان می آید تصور همه پروژه «شهرزاد» است، عنوان کرد: من در فصل اول «شهرزاد» حضور داشتم و رقم های این پروژه متعارف بود. در آن زمان سعید ملکان مدیر مالی این پروژه و عملا تهیه کننده فصل اول «شهرزاد» بود و همه حساب و کتاب ها را انجام می داد. خرج ما در فصل اول این سریال از ساخت یک سریال الف ویژه در تلویزیون کمتر بود و به طور میانگین با هزینه تبلیغات چیزی حدود ۱۲ میلیارد تومان خرج آن فصل شد. البته از یک جایی به بعد عملا ما را در کار انجام شده قرار دادند به این نحو که ابتدا قرار بود سریال با یک رقم دیگر ساخته شود ولی وسط کار آقای فتحی گفت باید زودتر کار تمام شود و به این نحو هزینه ها بالاتر رفت.

در مقابل حسن فتحی در گفت‌وگویی روایت دیگری از شیوه هزینه‌های انجام شده در فصل اول «شهرزاد»‌دارد. فتحی نظری مغایر رضوی در رابطه با هزینه‌های تمام شده «شهرزاد» دارد و می‌گوید:«خود من وقتی در فصل اول «شهرزاد» وارد عرصه شبکه نمایش خانگی شدم، مدام به بچه‌ها می‌گفتم اگر می‌شود سریع‌تر کار کرد، بدون اینکه کیفیت را نادیده بگیریم، این کار را انجام دهیم و هزینه را کمتر کنیم. این کار فقط به نفع تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار تمام نمی‌شود، بلکه زمینه برای آمدن خیلی از سرمایه‌ها و جذب بسیاری از همکاران ما که بیکارند، هموار می‌شود.»

ابوالفضل پورعرب نیز پیشتر از تغییر داستان فصل اول «شهرزاد» ابراز ناراحتی کرده و گفته بود: «قصه تغییر کرد، عذرخواهی کردم و آمدم بیرون. اتفاقات تازه‌ای که در سریال می‌افتاد را دوست نداشتم.»

حالا سوال و نقطه ابهام اینجاست که تغییر داستان و زودتر تمام شدن سریال در  فصل اول «شهرزاد» باعث کاهش هزینه‌ها شده یا خیر. سوالی که دو روایت مختلف را دارد و بر ابهام‌های قبلی درباره این سریال می‌افزاید.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار