رفتن به «باغ کتاب» و سازهای کوبه ای ایرانی در هیسپان تی‌وی

یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۳


آشنایی مخاطبان اسپانیایی زبان با سازهای کوبه ای ایرانی، رفتن به «باغ کتاب» تهران و آشنایی با ساخت کریستال هایی که در قزوین به شهرت می رسند؛ از آیتم های این هفته برنامه «ایران» هیسپان تی وی است.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، شیما کاظمی در اولین آیتم از برنامه «ایران» هیسپان تی وی به معرفی سازهای کوبه ای می پردازد. دف، تمبک، تیمپانی، طبل و دمام از سازهای کوبه ای ایرانی است که در این آیتم علاوه بر معرفی مختصر آن ها از نوازندگان قدیمی و نام آشنای آن ها نیز یاد می شود.

بعد از آیتم معرفی سازهای کوبه ای، بینندگان با علی چیت سازیان همراه می شوند تا آن ها را با کارگاه ها و کارخانه های کریستال سازی در قزوین آشنا کند. استان قزوین با وجود معادن سیلیس با خلوص بالا قطب مناسبی برای تولید کریستال تزئینی به شمار می آید. معادن غنی از سیلیس برای تولید کریستال و هنرمندان قزوینی، باعث شده که این استان یکی از قطب های تولید کریستال در خاورمیانه باشد.

معرفی «باغ کتاب» تهران آیتم آخر این هفته برنامه «ایران» هیسپان تی وی است. زهرا خانجانی به این مکان فرهنگی تفریحی رفته تا مخاطبان برنامه را به بهانه معرفی «باغ کتاب» تشویق به کتابخوانی کند. این مجموعه در منطقه عباس آباد تهران واقع شده که کتابخانه ملی ایران و باغ موزه دفاع مقدس، همسایه های شرقی و غربی آن محسوب می شوند. وسعت باغ کتاب تهران ۱۱۰ هزار متر مربع است که ۶۵ هزار متر مربع آن ساختمان نمایشگاهی، تالارهای همایش و اداری است و مابقی آن را فضای سبز و یک دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهد.

برنامه «ایران» هیسپان تی وی هر هفته دوشنبه ها ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش و سه شنبه ساعت ۴:۳۰ و چهارشنبه ساعت ۱۰:۳۰ به وقت تهران بازپخش خواهد شد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار