دیدگاه سیدمحمود دعایی درباره لغو کنسرت‌ها

شنبه 26 تیر 1395 در 13:00


حجت‌الاسلام والمسلمین محمود دعایی درباره لغو برخی کنسرت‌ها در کشور و عملکرد وزارت ارشاد معتقد است که مسوولان فرهنگی خوب عمل و به برخی دغدغه‌ها توجه کرده‌اند.

به گزارش هفت هنر، سیدمحمود دعایی – مدیرمسوول روزنامه اطلاعات – درباره لغو برخی کنسرت‌ها و چگونگی حل مشکلات ناشی از اختلاف سلیقه دو دستگاه مسوول، گفت: آنچه تا کنون اتفاق افتاده، بیشتر ناشی از دخالت و اظهار نظر برخی مسوولان قضایی در بعضی استان‌ها بوده و نمی‌توان گفت که سیستم قضایی به‌شکل کلی با این موضوع مشکل دارد، بلکه مسوولانی با سلیقه‌هایی خاص، مشکلاتی را به‌وجود آورده‌اند.

او ادامه داد: در این زمینه، با برخورد متین و تأثیرگذاری که مسوولان فرهنگی تا کنون داشته‌اند، دوستان هم مجاب شدند که تحرکات‌شان عجولانه بوده و می‌توانستند به‌گونه‌ای دیگر عمل کنند.

وی همچنین اظهار کرد: دغدغه‌هایی هم در این حوزه می‌تواند وجود داشته باشد که توجه به آن‌ها و رعایت برخی مسائل، به آرامش جامعه و حل شدن بسیاری از پیچیدگی‌ها کمک می‌کند.

دعایی تأکید کرد: احساس من در مجموع، این است که مسوولان فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه به زیبایی عمل و روشنگری‌های خوبی کرده‌اند. ضمن آن‌که آن‌ها به برخی دغدغه‌ها توجه دارند و نباید خیلی نگران بود.

مدیرمسوول روزنامه اطلاعات که در حاشیه اجرای کنسرت «سرود کهن» به خوانندگی حسام‌الدین سراج با خبرنگار ایسنا گفت‌وگو می‌کرد، توضیح داد: هر اجرایی که مجوز داشته باشد، قابل دیدن و بهره‌گیری است. آقای سراج نیز شخصیت و موقعیت ویژه‌ای دارد که فرد از هر نظر با اطمینان و علاقه خاص، در برنامه‌ی او حضور می‌یابد.

او با بیان این‌که ما به بزرگانی در حوزه موسیقی ارادت داریم، افزود: من استاد فرهاد فخرالدینی – موسیقی‌دان و رهبر ارکستر – را می‌شناسم و از گذشته به ایشان ارادت داشته و در برخی برنامه‌های او، توفیق حضور داشته‌ام. همچنین اگر مراسم شکوهمندی داشته‌ایم از ایشان دعوت کرده‌ایم، مثلا ساختمان جدید موسسه اطلاعات با اجرای موسیقی توسط ارکستری به رهبری او افتتاح شد که برنامه آبرومندانه‌ای بود.

انتهای پیام

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار