دومین حضور پیاپی گلشیفته فراهانی در کن

شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۴:۲۴


گلشیفه فراهانی برای دومین سال پیاپی در جشنواره فیلم کن حضور پیدا می‌کند.

به گزارش تیترهنر، فراهانی سال گذشته در فیلم «پترسون» جیم جارموش بازی کرد. هرچند این فیلم جایزه‌ای از جشنواره کن نگرفت ولی تحسین منتقدان را برانگیخت. فراهانی یکی از نقش‌های اصلی فیلم را برعهده داشت و بازی قابل قبولی ارائه داد.

«پترسون» داستان راننده اتوبوسی جوان را روایت می‌کند که ساکن شهر نیوجرسی است و با همسرش زندگی شاد و خوبی دارد. پترسون در کنار تمام روزمرگی‌های کار و زندگی‌اش غرق در دنیای کلمات و شعر است و با نگارش این کلمات در دفترش خود را از شهر روزمرگی‌های زندگی نجات می‌دهد.

با اینکه فیلم با نظر مثبت منتقدان مواجه شد ولی مخاطبان عام خیلی نتوانستند با فیلم ارتباط برقرار کنند و «پترسون» را فیلمی خسته‌کننده دانستند.

فیلمی که بازیگر ایرانی امسال در آن بازی کرده «دختران خورشید» نام دارد. این فیلم درباره جنگ عراق با تروریست‌ها و داعشی با ایزدی‌ها می‌پردازد.

ایو هوسون کارگردان فیلم در مصاحبه‌های خود با رسانه‌ها، آگاهی از رفتار غیرانسانی داعش با ایزدی‌ها در شمال عراق و ماجراهای غم‌انگیز زنان و کودکان اسیر کرد را انگیزه اصلی خود از پرداختن به این موضع عنوان کرد.

به گفته او شجاعت و جسارت زنان کرد در مبارزه مسلحانه با داعش به راستی او را تحت تأثیر قرار داد و به همین دلیل تصمیم گرفته گوشه‌هایی از این مبارزات قهرمانانه را به تصویر بکشد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار