درام ترسناک «آن» پرفروش‌ترین فیلم سینمای امریکا

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۴:۰۷


درام ترسناک «آن» برای دومین هفته متوالی، صدرنشین جدول هفتگی فروش گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی شد. با وجود کاهش ۵۰درصدی فروش فیلم در هفته دوم، این درام کم‌خرج با فروش خوب ۶۰ میلیون دلاری این ردیف را از آن خود کرد.

به گزارش تیترهنر،‌ به این ترتیب، فروش ده روز اول محصول جدید کمپانی برادران وارنر، به رقم ۲۱۹ میلیون دلار رسید. نمایش عمومی «آن» در ۵۶ کشور دیگر دنیا هم فروش کلی ۱۵۳ میلیون دلاری را به همراه داشته و فروش ده روز اول آن را در سطح جهانی (آمریکا و بقیه کشورهای دنیا) به رقم دور از تصور ۳۷۱ میلیون دلاری رسانده است. هزینه ۳۰ میلیون دلاری فیلم، خبر از موفقیت مالی کلان آن در جدول گیشه نمایش سینماها می‌دهد. منتقدان سینمایی از استقبال بالای تماشاگران از فیلم، به عنوان یک پدیده اسم می‌برند.

این موفقیت درحالی نصیب فیلم شد که طی سه روز آخر هفته، دو کار جدید و پرسروصدای دیگر روی پرده سینماها رفت.

تریلر جاسوسی «آدمکش آمریکایی» با فروشی حدود ۱۵ میلیون دلار در ردیف دوم جدول نشست. در محصول جدید شرکت لاینزگیت، مایکل کیتن و تیلور کیچ بازی دارند. «مادر!» دومین فیلم جدید جدول، با فروش پایین ۷/۵ میلیون دلاری به مقام سوم رضایت داد. دارون آرونوفسکی این درام ترسناک مستقل را برای کمپانی پارامونت کارگردانی کرده و جنیفر لاورنس و خاویر باردم بازیگرانش هستند. نشریه اسکرین اینترنشنال به این نکته اشاره می‌کند که تا امروز، مادر! پایین‌ترین افتتاحیه را در بین فیلم‌های لاورنس داشته است. کمدی «دوباره خانه» ریس ویترزپون مقام چهارم جدول را با یک فروش پنج میلیون دلاری از آن خود کرد و فروش کلی خود را به رقم ۱۷ میلیون دلار رساند. فروش چهار میلیون دلاری اکشن پلیسی «محافظ مزدور»، آن را در ردیف پنجم جدول قرار داد و فروش کلی ۷۰ میلیونی را برایش به ارمغان آورد. درام ترسناک و کم‌خرج «آنابل:آفرینش» هم با فروشی ۲/۵ میلیونی، ردیف ششم را اشغال کرد تا فروش کلی صد میلیون دلاری‌اش را جشن بگیرد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • از میان فیلم‌های توقیفی علاقه‌مند به اکران و تماشای کدام فیلم هستید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار