دبیر جشنواره فیلم فجر به هنرمندان نامه زد ولی آنها همچنان از جشنواره کناره‌گیری می‌کنند/ بابک حمیدیان و ترانه علیدوستی نیز از جشنواره انصراف دادند

چهارشنبه 15 ژانویه 2020 در 18:08


دبیر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر به دنبال انصراف برخی هنرمندان از جشنواره فیلم فجر دلنوشته ای خطاب به تمام هنرمندانی که در این جشنواره حضور دارند منتشر کرد.

به گزارش تیتر هنر، ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر به دنبال انصراف برخی هنرمندان از جشنواره فیلم فجر دلنوشته ای خطاب به تمام هنرمندانی که در این جشنواره حضور دارند نوشت. در متن منتشر شده  دبیر جشنواره سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر آمده است:« در شرایطی به سی و هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر نزدیک می شویم که مردم نجیب ایران، در سوگ از دست دادن عزیزترین‌هایشان، در حادثه ناخواسته‌ی هوایی هستند. هر وجدان منصفی می داند که هنر آفرینی شما، مرهمی است بر آلام زخمی مخاطبانتان که بدون شک شرایط کاهش آلام و دردهایشان را نیز فراهم می‌ کند.

‎تاریخ این سرزمین، حضور پر شور شما را در کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و حماسه آفرینی های مدنی از یاد نخواهد برد، هر سال میلیون‌ها ایرانی در کل کشور و حتی خارج از مرزها، مشتاقانه و بی‌صبرانه در انتظار تماشای فیلم هایتان هستند تا  کینه، نفرت و خشونت را از وجودشان دور شود. بدون شک، احترام به استقبال این مردم که شما یکی از ستاره های زندگی‌ آنها هستید باعث نزدیکی بیشتر دل‌ها می شود. ستاد اجرایی جشنواره فیلم فجر؛ با رعایت تمامی شئونات، با ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار، تمام توجه خود را ضمن تعاملات فرهنگی با شما، برای همدلی‌های صادقانه صرف می کند زیرا باور دارد سینما و سینماگران ایرانی، هنوز می تواند اسباب مباهات و سرافرازی این سرزمین را تضمین کند.»

با وجود این دلنوشته دبیر جشنواره امروز بابک حمیدیان از کناره‌گیری‌اش از جشنواره فیلم فجر خبر داد. او که فیلم‌های «روز بلوا»، «مغز استخوان» و «هستی و زمان» را در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دارد، با این حال از حضور در جشنواره انصراف داد.

این بازیگر در یادداشتی که در توئیتر خود منتشر کرده بود نوشت: «ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار حوادث اخیر و هموطنانم، به نشانه‌ی اعتراض به آرای کلیشه‌ای، نگاه گزینشی، مخرب و تکراری در هیات انتخاب جشنواره فجر پیش رو و به دلیل همدردی با خانواده‌های جگر سوخته، با بهت و شرمساری از وقایع ضد انسانی پیرامونم؛ خودم را داغدار می‌دانم و در هیچ مناسبتی که جشنی را تدایی کند، شرکت نخواهم کرد.»

شب گذشته نیز ترانه علیدوستی از حضور در جشنواره فیلم فجر انصراف داد.

علیدوستی در متن انصرافش نوشت که شش ساله در جشنواره فجر حضور نداشته و خوشحال است که ماهیت این پروپاگاندای دولتی و غیرسینمایی برای تعدادی از همکارانش مشخص شده است.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • آیا جشنواره فیلم فجر همچنان برایتان جذابیت دارد؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار