خاطره یک خبرنگار از گفت‌وگو با بهنام صفوی/ گرم و خودمانی مثل یک دوست بود

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۲:۵۹


درگذشت بهنام صفوی در ۳۶ سالگی موجی از ناراحتی و غم را به همراه داشت و همه یا در حال مرور آهنگ‌هایش هستند یا مرور خاطره‌هایش.

به گزارش تیتر هنر، احمد محمدتبریزی، از خبرنگاران فرهنگی به شرح خاطره‌ای در رابطه با گفت‌وگو با بهنام صفوی می‌پردازد که در آن خونگرمی، ادب و متانت این خواننده جوان کاملا مشهود است. محمدتبریزی در بیان خاطره‌اش چنین می‌گوید:

«روزنامه ایران برای آخرین روز سال ۹۱ به دنبال یک چهره هنری برای گفت‌وگو بود. گزینه‌های زیادی مطرح شدند و در این میان بهنام صفوی به واسطه موفقیت آلبوم «آرامش» بهترین چهره برای گفت‌وگو بود. آلبوم «آرامش» در حال و هوای موسیقی پاپ آن‌ سالها با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده بود و صفوی را به چهره برتر موسیقی پاپ کشور تبدیل کرده بود.

وقتی تصمیم گفت‌وگو با صفوی قطعی شد، حوالی ساعت دو بعدازظهر با این خواننده تماس گرفتم. آن زمان صفوی به واسطه موفقیت آلبوم‌هایش تور کنسرت‌هایش داغ بود و برای برگزاری کنسرت به شهرهای مختلف کشور سفر می‌کرد.

تماس گرفتم و خودم را معرفی کردم. برخلاف برخی چهره‌های هنری که با تفرعن یا غرور صحبت می‌کنند و به اصطلاح دنبال کلاس گذاشتن هستند، صفوی با رویی خوش و صدایی گرم و آرام جوابم را داد. گفت که در تهران نیست و الان مشغول خوردن نهار است و نیم ساعت دیگر زمان خوبی برای گفت‌وگو خواهد بود. سرش شلوغ بود با این حال در میان فعالیت‌های آن روزش نیم ساعتی را برای گفت‌وگو خالی کرد.

وقتی پس از نیم ساعت تماس گرفتم و گفت‌وگو را شروع کردم، در تمام طول مصاحبه با صبر و حوصله جواب سوالات را می‌داد و خیلی خندان و سرحال بود و گاهی در میان صحبت‌ها شوخی هم می‌کرد و خنده را بر لب هر دویمان می‌نشاند.

از تمام همکارانش تعریف کرد و بد کسی را نگفت. در جواب بهترین قطعه‌ای که امسال ( سال ۹۱) شنیده اید، گفت: یکی از کارهایی که خیلی دوست داشتم آهنگی از آلبوم سیروان خسروی به نام «روزهای رویایی» بود. می‌گفت امسال همه آلبوم‌ها خوب بود و در کل اتفاقات خوبی برای موسیقی پاپ افتاد.

بعد تعریف کرد که قطعه «آرامش» از آلبوم جدیدش را خیلی دوست دارد:« موزیک «آرامش» در یک سبک کاملاً کلاسیک با استفاده از سازهای آگوستیک و نوازندگان ارکستر سمفونیک نواخته شد که یکی از پرهزینه‌ترین آهنگ‌های آلبوم بود. اگر بخواهم بدون اغراق بگویم من فکر می‌کردم تنها افرادی که موزیسین هستند این قطعه را گوش کنند ولی مردم عادی هم آن را گوش دادند و نظر خوبی نسبت به آهنگ داشتند.»

اظهار نظر

*

نظرسنجی

آخرین اخبار