خاطره محمد نادری از یکی از جانباختگان هواپیمای تهران - یاسوج

سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۴:۳۷


محمد نادری با انتشار عکسی از دوران دانشجویی‌اش به بیان خاطره‌ای از یکی از جانباختگان هواپیمای ای تی آر پرداخت.

به گزارش تیترهنر، بازیگر سریال شمعدونی در این باره نوشت:« این عکس حدودا مال هجده سال پیشه. اونموقع من بیست و یک سال داشتم. با کله ای که به قول مادرم بوی قرمه سبزی می داد. در خانه فرهنگ فدک یه ان. جی او. راه انداخته بودیم. گروه تئاتر داشتیم. نقد فیلم می کردیم. مجله داخلی در می اوردیم و مهمتر از همه تریبون آزاد داشتیم و بحث های سیاسی می کردیم. اونموقع من خیلی تند بودم و رادیکال. مجری جلسه ها بودم و اغلب یه پام اونور خط قرمز بود.
کسی که توی عکس کنارم نشسته دکتر کُردی دبیر ان.جی. او. بود. عمدتا نقش ترمز رو برامون بازی می کرد. بهم می گفت: “سر هیچی جونتو از دست می دی ها. اینجور که تو می ری میان هم خودت هم کل ان.جی.او رو جمع می کنن”
سالها بعد دوره خاتمی و دوم خرداد تموم شد. احمدی نژاد شد رییس جمهور و کل بساط ان. جی. اوها جمع شد و فرهنگسراها شد شبیه هر چیزی جز فرهنگسرا. پخش و پلا شدیم و هر کی رفت سراغ زندگیش. دیگه از آقای کردی خبر نداشتم تا همین دیشب که بهم گفتن سوار هواپیمای تهران_یاسوج بوده… بی اختیار یاد حرفی که بهم زده بود افتادم” سر هیچی جونتو از دست می دی ها”…. سر هیچی جونش رو از دست داد. نتونست برای اون هواپیما نقش ترمز رو بازی کنه. که نذاره بپره.
و من که با خودم می گم کاش هنوز کله ام بوی قرمه سبزی می داد. می رفتم سر اونایی که خریدن هواپیما رو مسخره می کردن و می گفتن “هسته ای را دادیم تا چهار تا هواپیما بخریم” داد می زدم و می گفتم … ولی حیف نمی تونم چیزی بگم آقای کردی سالها پیش ترمزم رو کشیده. دیگه جربزه داد زدن ندارم.»

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • با توجه به حاشیه‌های اخیر سلبریتی‌ها آیا هنوز به آنها اطمینان دارید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار