حضور برنده‌های پیشین من بوکر در پنجاه سالگی این جایزه

جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ در ۲۰:۰۱


در پنجاهمین فستیوال من‌بوکر که در ماه جولای برگزار می‌شود، جایزه طلایی من‌بوکر به اثر برگزیده پنج دهه گذشته تعلق خواهد گرفت.
به گزارش تیترهنر به نقل از گاردین – از هیلاری منتل تا کازوئو ایشی گورو، ۱۵ برنده پیشین جایزه من‌بوکر برای نخستین بار در فستیوالی که تابستان امسال برای پنجاهمین سال این جایزه ادبی معتبر برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

پنجاهمین فستیوال من‌بوکر که از ۶ تا ۹ جولای (۱۵ تا ۱۸ تیر) برگزار می‌شود، بیش از ۶۰ سخنران خواهد داشت: منتل و پت بارکر در این مورد بحث می‌کنند که آیا داستان تاریخی می‌تواند نوری به حال بتاباند؛ آن انرایت و دیوید گروسمن درباره آینده رمان صحبت خواهند کرد. از میان دیگر شخصیت‌های برجسته پل بیتی، النور کاتون، دبورا لِوی و گریم مکری برنت به آزمایشات در قالب ادبی نگاه خواهند کرد و پیتر کری و جولیان بارنز در مورد تاثیرات و تکنیک‌های داستان‌نویسی صحبت خواهند کرد. در اتفاقی نادر آنیتا و کیران دزایی، مادر و دختر در کنار هم به صحبت درباره نوشتن در طول نسل‌ها خواهند پرداخت.

در این رویداد که با همکاری مرکز ساوت بانک برگزار می‌شود، جایزه طلایی من‌بوکر با نتیجه آرای عمومی به بهترین اثر داستانی پنج دهه گذشته تعلق خواهد گرفت. پنج داور در حال حاضر رمان‌های برنده هر دهه را می‌خوانند و بهترین اثر را از میان آنها انتخاب می‌کنند. در نهایت در تاریخ ۲۶ می (۵ خرداد) پنج عنوان معرفی خواهد شد و از عموم مردم خواسته می‌شود که به اثر مورد علاقه خود رای دهند.

هلنا کندی، رییس بنیاد بوکر گفت که این فستیوال، گذشته، حال و آینده‌ی جایزه را خواهد شناخت، پنجاهمین سال را جشن خواهد گرفت و به دنبال صداهای جدید در ادبیات و شناخت قدرت هنر خواهد بود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار