جشنواره آشفته، شلوغ و بدون برنامه فیلم فجر 98 با تقسیم جوایز به کارش پایان داد/ پایانی بر یک فصل سرد

چهارشنبه 12 فوریه 2020 در 12:28


احمد محمدتبریزی – جشنواره فیلم فجر بالاخره به پایان رسید. داوران سعی کردند مطابق سالهای گذشته دل همه را به دست بیاورند ولی این بار همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. درست مثل قبل از شروع جشنواره که تعدادی از هنرمندان گفتند به جشنواره نخواهند آمد.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه‌های زیادی شروع به کار کرد. از ضعف مدیریت در برگزاری جشنواره گرفته تا حرف و حدیث‌های زیادی که بازیگران راه انداخته بودند همه جشنواره را تحت الشعاع قرار داد.

همچون سالهای گذشته در پخش فیلم‌ها بی‌برنامگی وجود داشت. امسال فیلم خورشید مجید مجیدی را با تاخیر زیادی پخش کردند تا دیده شود. فیلم طبق زمان گفته شد به دبیرخانه و سینماهای مردمی نرسید و باعث بهم خوردن برنامه سینماها شد.

نشست‌های خبری هم مثل قبل با آشفتگی و شلوغی برگزار شد. اما امسال به خاطر اتفاقات کشور و مسائل حاشیه‌ای میان بازیگران، شلوغی نشست‌های خبری بیش از گذشته بود. نشست خبری فیلم خروج با حضور ابراهیم حاتمی کیا و صحبت‌های شهاب حسینی علیه مسعود کیمیایی اوج این شلوغ‌کاری بود. تبعیض قائل شدن میان منتقدان و میکروفن دادن به مسعود فراستی از کارهای عجیب دیگر این دوره جشنواره بود.

و باز هم مثل گذشته آدم‌های نامربوط کارت و بلیت در دست سالنهای سینما را پر می‌کردند و خبری از برقراری عدالت جهت دادن کارت رسانه نبود. دست اندرکاران جشنواره کارت و بلیت‌ها را میان اقوام و آشنایان خود تقسیم کرده بودند تا آنها که باید در جشنواره حاضر باشند،‌ نتوانند فیلم‌ها را ببینند.

در پایان نیز جوایز میان فیلم‌های اصلی تقسیم شد تا همه راضی به خانه بروند. جشنواره روی همان ریل سابق خودش حرکت کرد و هیچ ایده یا حرکتی که گفته شود سی و هشتمین جشنواره فجر با دوره‌های قبلی تفاوت دارد،‌دیده نشد. جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۹۸ به پایان رسید ولی حاشیه‌هایش تا مدت‌ها دست از سر سینمای ایران بر نمی‌دارد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • آیا جشنواره فیلم فجر همچنان برایتان جذابیت دارد؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار