تهدید تلگرامی برای گرفتن ارتباط غیر اخلاقی از یک زن جوان

جمعه 15 مرداد 1395 در 03:11


فرمانده انتظامی شهرستان آباده از بازداشت هکر تلگرام که در آن شهرستان به عناوین مختلف با تهدید یک بانوی شهروند در فضای مجازی، قصد نیل به اهداف شیطانی خود را داشت، خبر داد.

سرهنگ “اسماعیل زراعتیان” گفت: مامور پلیس فتا شهرستان آباده با دریافت شکایت یک زن مبنی بر هک تلگرام وی و ربودن عکس و فیلم های خانوادگی توسط شخصی ناشناس که خود را سام معرفی کرده است و تهدید وی برای دسترسی به اهداف پلید آن فرد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گفت.
وی ادامه داد: هکر برای واقعی نشان دادن تهدید خود، اقدام به ارسال برخی از این تصاویر برای سایر کاربران که این زن را می شناختند، کرده بود.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده افزود: با بررسی های فنی و تخصصی پس از ۴۸ ساعت هکر شناسایی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
سرهنگ زراعتیان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: نسبت به استفاده صحیح وقانونی از امکانات این فن آوری نوین اشراف داشته و بایسته است قبل از استفاده از فن آورهای روز دنیا فرهنگ استفاده را داشته باشند و حتی فکر تخلف وسوء استفاده از اطلاعات سایر کاربران را در سر نداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در غیر این صورت هرگونه تخلف قانون شکنان فضای سایبری از دید پلیس دور نمانده و پلیس با تمام جدیت و قاطعانه با این متخلفین و مجرمین فضای سایبری برخورد خواهد کرد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار