بلیت‌های ارزان برای کنسرت کلایدرمن

شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۶


بالاخره در آخرین روزهای هفته گذشته، پس از روزها و هفته‌ها کش‌وقوس و حاشیه و جنجال، هواداران ریچارد کلایدرمن با دیدن تصاویری از ورود بت محبوبشان به ایران خیالشان راحت شد که این هنرمند موفق شده موانع بلند پیش پایش را به نحوی دور زده و مجوز نخستین اجرای رسمی خود در ایران را دریافت کند.
کلایدرمن که قرار است از اول تا ششم تیرماه در سالن وزارت کشور روی صحنه برود، این نخستین باری نیست که سودای اجرا برای ایرانیان را به سر می‌پروراند. او یک‌بار در دولت احمدی‌نژاد نیز قرار بود به ایران بیاید. اما در بزنگاه ورود کلایدرمن، ارتباط ما با جهان دگرگون شد و برنامه روی هوا رفت. بعد از آن نیز تلاش مدعوین ریچارد بزرگ برای کشاندن او به ایران پنج‌سال زمان برد تا به فرجام رسید. …
درباره کنسرت کلایدرمن
حالا که شما این مطلب را می‌خوانید، اگر اتفاق ناجوری رخ نداده باشد، ریچارد کلایدرمن دیروز توانسته ساز خودش را در تالار وزارت کشور کوک کند و نخستین گروه از علاقه‌مندانش را سیراب از سالن بیرون بفرستد. ازجمله نکات جالب کنسرت ریچارد کلایدرمن که به تهیه‌کنندگی مجید عبدی هرشب در ساعت ٢١:٣٠ در تالار وزارت کشور  برگزار می‌شود، قیمت بلیت آن است که با کف ۱۰۰ و سقف ۳۰۰‌هزار تومان به فروش می‌رسد. یعنی علاقه‌مندان برای تماشای استاد حداقل باید ١٠٠تومان پیاده شوند. این درحالی است که نگاهی گذرا به قیمت بلیت‌های کنسرت‌های بین‌المللی این استاد بزرگ خبر از مبالغی به مراتب بیشتر می‌دهد…
تقریبا دو ماه بعد از کنسرت‌های تهران، ریچارد کلایدرمن در شهر مسکو روی صحنه خواهد رفت. در سالن خانه بین‌المللی موسیقی مسکو؛ که ظرفیتی بالای دو‌هزار نفر دارد. قیمت بلیت‌های این رخداد موسیقایی از ۶٣ تا ١٢٠ یورو را در بر دارد. یعنی که یک موسیقی دوست روس برای تماشای ریچارد کلایدرمن حداقل باید ۴۵٠‌هزار تومان و حداکثر ۶٠- ٨۵٠‌هزار تومان بپردازد. مرکز موسیقی سن خوزه کالیفرنیا نیز در روز ٣٠سپتامبر؛ و تالار کارنگی نیویورک هم در تاریخ هفتم اکتبر میزبان کلایدرمن خواهند بود.  در سالن سن‌خوزه حداقل قیمت بلیت ٩٠دلار تعیین شده و در نیویورک نیز بلیتی ارزان‌تر از ردیف‌های ٨٠دلاری پیدا نمی‌شود. برای همین است که قیمت ١٠٠ تا ٣٠٠‌هزار تومانی کنسرت وزارت کشور کمی تا قسمتی منطقی به نظر نمی‌رسد و به نظر می رسد برای موزیسین جهانی داستان ما مشوق ها و انگیزه های دیگری وجود دارد. انگیزه‌ای  که او رامجاب به پذیرش اجرا در شرایطی کرده که قیمت بلیت‌های به فروش رفته‌اش بین ١۵ تا ۴٠ دلار در نوسان است…

روابط‌عمومی برگزار‌کننده کنسرت: دستمزد کلایدرمن را دوست نداریم بگوییم!
در تلاش برای یافتن پاسخ سوالات به وجود آمده با روابط‌عمومی کنسرت تماس گرفتیم.
روابط‌عمومی کنسرت معیار قیمت‌گذاری کنسرت کلایدرمن را «عرف متداول کنسرت‌های ایران» با حدود ١٠‌درصد افزایش قیمت عنوان کرد؛ بی‌این‌که به این شائبه پاسخ دهد که ریچارد کلایدرمن را چه به عرف ایران؛ و او را چه مشوقی به پذیرش عرف متداول ایران واداشته است!
روابط‌عمومی کنسرت همچنین درباره چگونگی تأمین خواسته مالی کلایدرمن نیز گفت: با توجه به شرایط اسپانسرینگ، بیزینس پلان کنسرت تأمین شده و هزینه فروش بلیت صرف مخارجی چون دستمزد ایشان شده است!
به‌رغم وجود شایعات فراوان مبنی بر دریافت دستمزد آن‌چنانی از سوی کلایدرمن برای حضور در ایران، اما روابط عمومی کنسرت اعلام کرد تمایلی برای اعلام رقم دستمزد ایشان از سمت مجموعه برگزار‌کننده وجود ندارد. یعنی؛ دستمزد ریچاردخان به شما ربطی نداره!

 

منبع شهروند

۲ نظر برای “ بلیت‌های ارزان برای کنسرت کلایدرمن ”

 • علی گفت:

  با سلام.
  من‌طعنه نوشته شما رو درک نمی‌کنم.
  اگر به زعم شما و بهر دلیلی قیمت بلیط کنسرت یاد شده نسبت به کنسرت های همین نوازنده در سایر نقاط جهان ارزان‌تر است، این یک پوئن مثبت است یا یک پوئن منفی؟

   
  • قطعا کنسرت یک نوازنده در کلاس جهانی در ایران با قیمت بلیت‌های نه چندان گران یک پوئن مثبت است. تنها انتقاد ما به عدم شفافیت روابط عمومی و برگزارکننده کنسرت هست و اگر درباره مسائل مالی یا حتی تامین هزینه‌ها از طرق دیگر توضیح می‌دادند و همه چیز به صورت واضح برگزار می‌شود دیگر جایی برای شک و شبهه باقی نمی ماند.

    

اظهار نظر

*

نظرسنجی

 • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...

آخرین اخبار