برای دیدن اشیای موزه لوور در تهران باید چه کار کنیم؟

پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ در ۲۰:۰۱


اگر قصد دیدن موزه لوور را دارید اما نمی‌خواهید تا فرانسه بروید می‌توانید همین روزها به موزه ملی ایران رفته و ۵۶ اثر از آثار آن را در ایام نوروز ببینید.

برای دیدن موزه لوور در پاریس باید حداقل دو روز وقت گذاشت تازه اگر تمام روز را در آن بخواهید سپری کنید وگرنه سه روز برای بازدید کامل این موزه زمان نیاز خواهید داشت.

هزینه ورودی موزه لوور نیز به طور معمول حددو ۱۰ تا۱۵ دلار است اما در روزهایی مانند یکشنبه اول هر ماه و یا روزهای چهارشنبه و جمعه نرخ ها برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. حالا اما ۵۶ اثر از آثار این موزه از روز ۱۵ اسفندماه به تهران آمده تا کسانی که در عید نوروز خیال رفتن به پاریس را ندارند همین جا در تهران، لوورگردی کنند. این نمایشگاه تا ۱۸ خرداد ۹۷ در موزه ملی ایران برپاست.

برای دیدن این آثار باید به موزه ملی ایران در خیابان سی تیر رفت. همان خیابانی که به خیابان ادیان معروف است و خودش به تنهایی یک جاذبه گردشگری است. می توان از همان میدان امام خمینی(ره) پیاده رفت تا سر خیابان سی تیر و از سردر باغ ملی گذشت و موزه‌های پست و مخابرات را نیز دور زد و رسید به پارکی که در اول خیابان قرار دارد؛ همان جا طاقی آجری رنگ توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کند.

اینجا موزه ملی ایران است که در خودش موزه دوران اسلامی را نیز جای داده است باید به بخش دوران اسلامی رفت همان طبقه اول بخش نمایشگاه و سالن اجتماعات قرار دارد که برای ورود به آن باید ۵ هزار تومان پرداخت کرد و برای ورود به بخش دوران اسلامی سه هزار تومان داد اما برای دیدن نمایشگاه نیز ۵ هزار تومان باید بلیت خرید.

بلیت‌های موزه لوور را می‌توان رایگان هم تهیه کرد؛ کافی است که سری بع سایت بانک حامی این نمایشگاه بزنید و فرمی را تکمیل  و سپس بلیت رایگان به هر تعداد که بخواهید تهیه کنید. در این موزه می توان مجسمه ابوالهول کوچک را نیز مشاهده کرد و به تماشای نقاشی رامبراند نشست.

تاریخ مصر و رم و بین النهرین را در کنار تمدن ایران گام به گام به تماشا نشست و از اینکه آثاری به این فاخری در موزه لوور است غبطه خورد در کنار این آثار دو اثر از چغازنبیل و لرستان نیز موجود است دو اثر کوچک از آثار مهم ایرانی ها در موزه لوور که به امانت در موزه ملی به نمایش گذاشته شده است.

در کنار این موزه، نمایشگاهی از تابلوهای عکس عباس کیارستمی نیز در سالن رو به روی موزه به نمایش درآمده است. این نمایشگاه در واقع عکس‌های کیارستمی از موزه لوور است. در این عکس‌ها بازدیدکنندگان با آثار موزه لوور یکی شده‌اند. این جاذبه‌ای دیگر از نمایشگاه موزه لوور در موزه ملی ایران است.

کیارستمی در سال‌های ١٣٧۴ تا ١٣٩٠ ( ١٩٩۶ تا ٢٠١٢ میلادی) در تالارهای نقاشی و مجسمه‌های موزه لوور به ثبت لحظات ارتباط بازدیدکنندگان با آثار پرداخت. «به من نگاه کن» عنوانی است که کیارستمی برای نمایشگاهش انتخاب کرده بود.

همان جا وقتی که از موزه ملی ایران خارج شدید حتما به زمان ناهار و یا عصرگاهی خواهید خورد و شلوغی خیابان سی تیر و بساط رستوران های کوچک خیابانی که تا نیمه شب باز هستند و به مشتریان خدمات می دهند. این طرح به تازگی ایجاد شده و مردم تهران نیز از آن استقبال کرده اند و حال و هوای شبانه ای به این خیابان داده است.

پس از بازدید از نمایشگاه موزه لوور و آثار تاریخی موزه ملی ایران می توان به سبک پاریسی ها خود را به یک فنجان چای و یا قهوه داغ در خیابان ادیان یا همان سی تیر مهمان کرد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار