با هدف عبور از کرونا صورت گرفت/ کاهش بهای خدمات«پست کتاب»

یکشنبه 15 مارس 2020 در 14:07


با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه «پُست کتاب» هزینه ارسال کتاب از طریق پُست از یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا پایان فروردین ۱۳۹۹ با حدود۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

به گزارش تیتر هنر، بر اساس این طرح، برای ارسال هر بسته پستی کتاب در سامانه «پُست کتاب» تا دو کیلوگرم صرفا مبلغ ۳۰هزار ریال دریافت خواهد شد و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت می‌شود.

 این موسسه با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور غنی ساختن ایام در خانه ماندن ناخواستۀ هموطنان در اثر تهدید ویروس کرونا، بر آن شد بخشی از یارانۀ کتاب را به حمایت از «سامانۀ پُست کتاب» اختصاص دهد تا از این طریق هزینۀ ارسال کتاب از طریق پست تا پایان فروردین ۱۳۹۹ با حدود ۵۰ درصد تخفیف محاسبه شود.

ناشران، کتابفروشان، توزیع‌کنندگان، فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، در صورت داشتن پروانه کسب و کار معتبر می‌توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت نام و عضویت اقدام کنند.

گفتنی است «سامانۀ پُست کتاب» از حدود یک سال پیش، برپایۀ تفاهم‌نامۀ میان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شرکت پُست، توسط خانۀ کتاب راه‌اندازی شد و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ ناشر و فروشگاه کتاب در آن عضویت دارند. این سامانه صرفاً به ارسال کتاب اختصاص دارد.

اگرچه در شرایط کنونی که به دلیل پرهیز از ترددهای غیرضروری مراجعه به فروشگاه‌های کتاب میسر نیست، به لطف اینترنت و زیرساخت‌های تجارت الکترونیک و وجود فروشگاه‌های فراوان اینترنتی، آگاهی از کتاب‌های تازه منتشر شده یا جستجو و یافتن کتاب مورد علاقه و خرید اینترنتی و غیرحضوریِ آن کار دشواری نیست، به نظر می‌رسد مشکل اصلی «رساندن کتاب» به دست خریدار است، امری که موجب افزایش قیمت تمام شدۀ کتاب نیز می‌شود.

امید می‌رود با این طرح، صنعت نشر و بازار کتابفروشان بتوانند تاحدی از شرایط حساس کنونی حاکم برکشور عبور کنند.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • آیا جشنواره فیلم فجر همچنان برایتان جذابیت دارد؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار