این فیلم کمونیست های روسیه را آشفته کرد

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۴:۴۹


حزب کمونیست روسیه خواستار ممنوعیت اکران فیلم «مرگ استالین» در این کشور شد.

به گزارش تیتر هنر حزب کمونیست به عنوان دومین حزب بزرگ پارلمان روسیه، فیلم «مرگ استالین» را سبب بی‌اعتباری جوزف استالین، رهبر مشهور اتحاد جماهیر شوروی می‌داند و خواستار ممنوعیت اکران آن در روسیه است.

الکساندر یوشچنکو سخنگوی حزب کمونیست فیلم را «منزجر کننده» خواند و ابراز امیدواری کرد که وزارت فرهنگ روسیه به عنوان نهاد صدور مجوز اکران فیلم‌ها، اجازه پخش «مرگ استالین» را صادر نکند.

سرگئی اوبوخوف از اعضای کمیته مرکزی حزب کمونیست نیز فیلم را «جنگ روانی» دیگری علیه روسیه دانست که هدفش بی‌اعتبار کردن رهبران کشور است.

وزارت فرهنگ روسیه پس از اعتراضات حزب کمونیست اعلام کرد که با دقت فیلم «مرگ استالین» را بررسی خواهد کرد و سپس درباره اکران آن تصمیم خواهد گرفت. به باور وزارت فرهنگ روسیه فیلمی درباره استالین به اندازه فیلم «ماتیلدا» جنجالی است.

در فیلم «ماتیلدا» زندگی آخرین سزار روسیه و رابطه عاشقانه او با یک رقصنده باله به نام «ماتیلدا» نمایش داده می‌شود. اکران «ماتیلدا» با واکنش‌های تندی از سوی مسیحیان ارتدکس روسیه روبه‌رو شده است.

در «مرگ استالین» استیو بوشمی، نقش نیکیتا خورشچف را بازی می‌کند و مایکل پالین بازیگر نقش ویاچسلاو مولوتف است. «مرگ استالین» چندی پیش از در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد. این فیلم کمدی سیاهی است که داستانی خیالی را از رقابت برای رسیدن به قدرت پس از مرگ استالین به تصویر می‌کشد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • از میان فیلم‌های توقیفی علاقه‌مند به اکران و تماشای کدام فیلم هستید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار