انتقادات مخاطبان «تیتر هنر» از سریال‌های ماه رمضان 98

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۳:۵۷


کیفیت پائین سریال‌های ماه رمضان صدای بسیاری از مردم را درآورده است. کسانی که این سریال‌ها را در شبهای ماه رمضان دنبال می‌کردند در صفحات مجازی و شبکه‌های اجتماعی انتقادات‌شان را نسبت به کیفیت پائین این سریال‌ها ابراز کردند و از وضعیت سریال‌سازی در تلویزیون گله داشتند.

به گزارش تیتر هنر، در میان این اعتراض‌ها بخشی از مردم با مراجعه به پایگاه خبری تیتر هنر، اعتراض‌شان را در قالب نظر بیان کردند. مخاطبان از صرف هزینه‌های گزاف برای ساخت سریال‌های بی کیفیت ابراز نارضایتی کردند و خواستار اصلاح سیستم معیوب تلویزیون در سریال‌سازی شدند.

یکی از کاربران به نام رعنا با یادآوری گذشته نوشت:« یادش بخیر یه زمان سریال طنز هم داشت ماه رمضون خیلی خوب بود الان بی مزه شدن»

سیما نیز نظرش را چنین بیان کرد:« مثلا این سریال ها چه ربطی به مته رمضون داره؟؟؟ چه دردی از مردم دوا میکنه؟ کدوم فرهنگ رو نشون میده؟ موضوعات تکراری و سرد و بی روح یکیش که شده فقط بنگاه و خونه دعوا برای ارث…»

نادر همچون رعنا به یاد زمانی که عطاران و مدیری سریال‌های با کیفیت برای تلویزیون می‌ساختند نوشت:« یاد سریالهایی همچون خانه بدوش و طنزهای مهران مدیری و … که شادی و امید و … در خانواده ها افزایش می داد بخیر.»

محمد همچون دیگر مخاطبان از سریال‌ها انتقاد داشت و نوشت:« هر انسانی با دیدن این سریالها ی پر از درد و مصیبت و قتل و حق کشی و خشونت و تهی از هر گونه بار ارزشی و …که به خورد مردم و به ویژه بچه ها و کودکان معصوم این مرز و بوم میدهند که چاره ای جز انتخاب و تماشای آنها ندارند غم و تاسف وجودش را فرا میگیرد وهمین است که کودکان و نوجوانان و جوانان را افسرده و در لاک خود فرو رفته می بینی . از ماه رمضان ، ماه ماتم و عذا و مصیبت ساخته اند انسان خوب وجود ندارد همه انسانها ظالم و نامرد هستند و پس از یکماه القاء ستمها و ظلمها در روح و روان کودکان ، در روز سی ام ماه رمضان داستان را بر میگردانند غافل از اینکه این ناملایمات و فریبکاریها و نفرتها و دشمنیها و کینه ها که در دل افراد کاشتید به این راحتیها از دل آنان زودوده نمیشود . خدایا بر فرزندانمان شادی و دلخوشی و آرامش مرحمت بفرما.»

نگار نظرش را چنین بیان کرد:« سلام سریالهای ماه رمضون امسال اصلا بوی ماه رمضون وحال وهوای ماه رمضون رو نداره خدایی سریال هایی مثل زیر زمین ..روزحسرت..پایتخت..بزنگاه ..گمگشته..ومثل هیچکس ومدینه کجا این سریالها کجا هرشب زدخورد داره توسریالها سریال طنز بسازید مردم خودشون تو زندگیشون غم وغصه داره بحد کافی ۱ساعتم میشینیم پای برنامه های تلویزیون حداقل دلمون شادبشه…»

فاطمه تنها سریال از یادها رفته را مناسب دانست و نوشت:« به نظر من سریال از یادها رفته بهترین سریالی بود که درحال پخش هست چون هم عاشقانه است در کنار موضوعات فرهنگی و اجتماعی که به حجاب و عفاف و مشکلات آن زمان پرداخته شده است»

مریم با انتقاد از سریال برادرجان نظرش را اینگونه ابراز کرد:«‌ از سه سریال در حال پخش سریال برادرجان بی کیفیت ترین و بی قصه ترین سریال تاریخ ماه رمضان است . حیف از بازیگرانی که در آن بازی کرده اند»

کاربری با نام یک هموطن نوشت:« سریال دلدار که واثعا مزخرف بود و چرت سریال برادر بدتر از اون واقعا حیف وقت و برق و حیف پولی که برای این سریالها دادن تنها سریال بدرد بخور و خوب امسال فقط برای شبکه یک بود سریال از یاد رفته هو تنها نکته منفی سریال از یاد رفته ها بازی افتضاح و مصنوعی اقای سلوکی است»

رهگذار نیز با نگاهی انتقادی نوشت:« تفاوت بسیار عمده و جالبی که همه سریال های امسال داشت این بود که اصلا نیاز نبود صدا و سیما پخش اونها رو در ایام شهادت حضرت علی (ع)و لیالی قدر متوقف کنه در واقع کل ماه رمضون ماتم و اندوه غم و غصه بود»

مخاطبی به نام یاران را چه شد چنین نوشت:« مانده ام چه بگویم ؟ براستی چه بلایی بر سر فرهنگ وادب ما امده؟نمیدانم چه تفکری پشت این سریال های بی محتوا و ابکی است ؟ به کدامین سو می رویم ؟ براستی این همه خشونت ،خون ریزی،کتک کاری،گستاخانه سخن گفتن ،جاهلانه به مانند فیلم های دهه چهل حرف زدن را چه کسی مجاز می داند که بلافاصله بعداز افطار ،خوراک ذهن وروح خانواده ها وعزیزانشان کند؟ مانده ام کدام کارشناس مذهبی ،کدام روانشناس،کدام ذائقه هنری این همه خشونت های رفتاری ،گفتاری وتصویری را پسندیده است ؟ ایا براستی اکران این سریال ها کارشناسی شده است؟ خدا یا عاقبت مردم وجوانان ما را با این هیولا های پشت پرده به خیر کن که چه خواب هولناکی برای جوانان وخانواده های ما کشیده اند. الهی عاقبت بخیر باشیم»

کاربری دیگری به ناکام نیز نوشت:«‌ موقع پخش این سریالها یه غم ودلهره یه جور اضطراب آدم و میگرفت ، وقتی وارد سریال میشدی احساس پوچی ، شرم از این همه بی محتوایی ،مصنوعی بودن داستان ،سرکار گذاشتن و احمق فرض کردن مردم چیزی عایدمون نشد ، من به نوبه خودم از پولی که هزینه شده ((بیت االمال ))بابت این اراجیف راضی نیستم ، دیدار به قیامت مخصوصا سریال برادر جان»

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • ضعیف‌ترین گزارشگر تلویزیون ایران؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار